Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Molunat

Molunat - informace o letovisku

Molunat je jedním z nejjižněji položených chorvatských letovisek. Tato původně rybářská osada ležící v Jižní Dalmácii blízko hranic s Černou Horou, se během několika desítek let proměnila v oblíbené turistické centrum, kde turisté najdou vše potřebné pro strávení pohodové dovolené.

V Molunatu ležícím na poloostrově Sutorina, dnes žije okolo 200 stálých obyvatel. Počet lidí pohybujících se po městečku však v letním období několikanásobně vzrůstá. Molunatský poloostrov je z jedné strany chráněn hradbami, které nechal v 15. století postavit vládce Dubrovníku. Molunat byl tehdy společně se Sutorinou a krajem Konavle součástí republiky Ragusa, tedy Dubrovnické republiky. Samotný název Molunat je řecko-ilyrského původu, což dokazuje, že byla obec v minulosti antickým přístavem.

V okolí Molunatu se rozprostírá bujná vegetace a úrodná pole vhodná pro pěstování vinné révy a ovoce, zejména tedy citrusů. Ve zdejší přírodě naleznete mnoho druhů středozemních léčivých rostlin. Letovisko se může pochlubit krásnými, částečně písečnými plážemi, které jsou omývány azurově modrým mořem, jehož teplota neklesá pod 18 stupňů Celsia. Na některých místech jsou betonová plata, která jsou doplněna schůdky pro lepší přístup do vody. Pobřeží v okolí je velmi členité s mělkými zátokami. Nachází se zde také dva mořské útesy.

Vody v blízkosti Molunatu jsou bohaté na ryby, proto sem rádi jezdí rekreační rybáři. Molunat nabízí výborné podmínky pro provozování vodních a plážových sportů, jako jsou vodní lyže, windsurfing, potápění, volejbal a další. Destinaci však kvůli krásným skalám v okolí vyhledávají také horolezci. Zdejší terény si užijí i milovníci cyklistiky.

V oblasti Jižní Dalmácie panuje mírné středozemní klima s horkými léty, která jsou osvěžována mistrálem. Ubytování je možné v apartmánech, několika málo hotelech, v soukromí a také v kempech, jako je Adriatic I. a II., Marinero a Monika. V místě si můžete nakoupit v obchůdku se základními potřebami, najdete zde stánky s ovocem a zeleninou, restaurace lákající na tradiční speciality i kavárny. Celkově je tato destinace vhodná pro všechny, kdo na dovolené hledají klid, pohodovou atmosféru a krásnou přírodu.

Pro více zábavy a kulturního vyžití neváhejte navštívit nedaleká jihodalmatská města. Molunat leží asi 40 km jižně od Dubrovníku, se kterým má zajištěno pravidelné autobusové spojení. Daleko to není ani do Cavtatu nebo Konavle.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA