Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Močići

Močići - informace o letovisku

Vesnička Močići je situována na pobřeží Jižní Dalmácie. Obec je proslulá především kvůli jeskyni, která v antických dobách sloužila jako svatyně boha Mithry. Na skále nad ní upoutává pozornost přes 2 000 let starý výjev vytesaný do skály znázorňující boha Mithru, jak probodává býka.

Tajemná jeskyně byla v římské době někdy v 1. století n. l. zasvěcena kultu boha Mithry a patří k jedné z nejvíce zachovalých mithreí na území celého Chorvatska. Nedaleko odtud se přímo ve sklepení jednoho domu v Cavcatu nachází ještě jedno mithreum.

Je možné odtud pořádat výlety za přírodními krásami a památkami dolního povodí řeky Neretvy. Skvělým výletem může být i samotná plavba na typických loďkách (trupicích) po některém z řady místních kanálů, prohlídka ornitologické sbírky v Metkovići nebo návštěva pozůstatků římského města Narona u obce Vid, případně dalších přitažlivých míst v okolí.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA