Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Zaostrog a Trogir - dovolená v kempu u Jadranu

Zaostrog a Trogir - dovolená v kempu u Jadranu

Kdo má rád slunce, moře a zároveň rád navštěvuje historické památky, nemusí o místě své letošní dovolené dlouho přemýšlet. Jasnou volbou je Chorvatsko - krásná země omývaná vodami Jaderského moře poskytující dokonalé podmínky pro odpočinek a letní dovolenou. CK PROPAGO Vás zve do kempů v Trogiru a Zaostrogu.

celý článek

 

Národní park Risnjak

Národní park Risnjak

Severně od istrijského přímořského města Rijeka se začíná zvedat rozlehlá plošina Gorski Kotor, která odděluje Chorvatsko od Slovinska. Právě zde byl na území o rozloze 34 km2 za účelem ochrany lesů, přírody a ekologie vyhlášen v roce 1953 národní park Risnjak. Dnes již zaujímá dvojnásobek své původní rozlohy a láká hlavně milovníky přírody.

celý článek

 

Festivalové městečko Samobor

Festivalové městečko Samobor

V oblasti středního Chorvatska se pod rozvalinami někdejšího rozsáhlého přístavu Stari Grad rozkládá město Samobor, kde žije okolo 35 tisíc obyvatel. Jelikož leží nedaleko hlavního chorvatského města Záhřebu, je považováno za jeho předměstí. Také administrativně spadá Samobor pod Záhřebskou župu.

celý článek

 

Omiš, pirátské městečko

Omiš, pirátské městečko

V oblasti střední Dalmácie se u ústí řeky Cetiny do Jaderského moře rozkládá malebné pirátské městečko Omiš, jehož dominantu tvoří strmý horský masív Mosor. K jeho hlavním lákadlům patří všudypřítomná historie, písečné pláže, bohaté příležitosti k nákupům, posezení v tradičních tavernách a restauracích s mořskými specialitami.

celý článek

 

Dovolená 2012 - Chorvatsko coby kamenem dohodil

Dovolená 2012 - Chorvatsko coby kamenem dohodil

Chcete si dovolenou užít trochu netradičně? Podívat se do tajemných zákoutí měst, případně si užít pláže a přírodu podle svých představ? Rádi byste měli maximální pohodlí zajištěné cestovní kanceláří, a přitom se nemuseli podřizovat hromadnému programu?

celý článek

 

Drniš - středisko ovocnářství a vinařství

Drniš - středisko ovocnářství a vinařství

Chorvatské město Drniš ležící ve vnitrozemí Dalmácie je známé jako středisko ovocnářství a vinařství. Rozkládá se v hlubokém kaňonu řeky Čikoly, v místech, kde si řeka prodírá cestu do údolí a vine se směrem k Šibeniku. Historie Drniše sahá až do 15. století, kdy zde stávala pevnost, jež odrážela četné útoky Turků.

celý článek

 

Kraljevica - vyhlášené letovisko u ostrova Krk

Kraljevica - vyhlášené letovisko u ostrova Krk

Chorvatské přístavní město Kraljevica se rozkládá u Vinodolského zálivu při vstupu do Bakarské zátoky. Toto vyhlášené letovisko je spojeno s nedalekým ostrovem Krk dlouhým mostem, který zároveň zajišťuje spojení s 26 km vzdáleným městem Rijeka, jež disponuje regionálním letištěm.

celý článek

 

Pevnost Klis

Pevnost Klis

Ve vnitrozemí Střední Dalmácie, se v horském sedle mezi pohořími Kozjak a Mosor, rozkládá vesnička Klis, která se může pochlubit nejvýznamnějším opevněním na chorvatském území. Dominuje jí velkolepá pevnost tvořená trojitými soustřednými hradbami. Díky ní se určitě vyplatí udělat od pobřeží malou odbočku.

celý článek

 

Rekreační domy - objevte kouzlo dovolené v soukromí

Rekreační domy - objevte kouzlo dovolené v soukromí

Vánoce i oslavy příchodu nového roku jsou již v nedohlednu a při pohledu z okna vidíme jen jinovatku a auto se zamrzlým sklem, které ráno jistě budeme muset škrábat. Tento pocit je nám všem dobře známý, a tak není divu, že unikáme do snů o teplých krajích a dovolené.

celý článek

 

Autem do Chorvatska v roce 2012

Autem do Chorvatska v roce 2012

Chorvatsko je zemí krásnou a Čechům velice blízkou. To jak vzdálenostně, tak i kulturně a jazykově, proto je už po několik let jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Není se čemu divit, že se stále více lidí se vydává k Jadranu vlastním autem. Volba je to určitě dobrá, ne každý však ví, co vše je třeba k tomu, aby mohl po vlastní ose opravdu vycestovat.

celý článek

 

Dakovo - nejkrásnější katedrála na jihu Evropy

Dakovo - nejkrásnější katedrála na jihu Evropy

Na severovýchodě Chorvatska se v kraji zvaném Slavonie nachází krásné historické městečko Dakovo, které se může pochlubit jednou z nejkrásnějších katedrál v jihovýchodní Evropě. Kromě památek však proslulo také svými výšivkami, chovem lipicánů a mešními víny. Je tak považováno za turistický drahokam regionu.

celý článek

 

Veliki Tabor - chorvatský hrad na seznamu UNESCO

Veliki Tabor - chorvatský hrad na seznamu UNESCO

V severním Chorvatsku, v kraji zvaném Záhoří, se nedaleko města Desinić nachází jeden z nejzachovalejších hradů v zemi. Tyčí se na holém návrší, proto je viditelný z velké dálky. Stal se oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů nejen z Chorvatska, ale i ze zahraničí. Pro svou jedinečnost byl hrad zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA