Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Cestování autem do Chorvatska

Cestování autem do Chorvatska

Chorvatsko patří k českým nejoblíbenějším zahraničním destinacím a každý rok tuto zemi navštíví více než 600 tisíc našich turistů. Zároveň je Chorvatsko také jednou z mála zemí, do níž Češi volí nejčastěji vlastní způsob dopravy a to v drtivé většině autem, které poskytuje nebývalý pocit svobody pohybu po celé zemi.

celý článek

 

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Budete-li v létě cestovat do Chorvatska do oblasti Kvarneru a pojedete-li přes Gospič na Karlobag, zkuste se zastavit v městečku Smiljan. Stojí tam malé muzeum věnované zdejšímu rodákovi a světově známému vynálezci N. Teslovi.

celý článek

 

Knin

Knin

Dvanáctitisícové městečko Knin, nacházející se ve vnitrozemí severní Dalmácie, bylo díky své poloze v minulosti významným strategickým centrem a hrálo důležitou roli v historii celého Chorvatska. Právě odtud bylo možné kontrolovat cesty vedoucí z vnitrozemí k moři.

celý článek

 

Jastrebarsko

Jastrebarsko

Jastrebarsko je asi 17 tisícové město rozkládající se ve středním Chorvatsku, v oblasti Záhřebské župy. Jeho okolí je známé především výrobou chutných kvalitních vín. Prochází tudy dokonce 30 km dlouhá Vinná stezka, na které se můžete seznámit s vinařskou nabídkou tohoto kraje.

celý článek

 

Malebná Istrie - nejbližší dovolená v Chorvatsku

Malebná Istrie - nejbližší dovolená v Chorvatsku

Největší chorvatský poloostrov zasahuje svými 80 km délky do Jadranu. Návštěvníkům nabízí zátoky s oblázkovými plážemi a výhledy na širé moře, kvarnerské ostrovy či pohoří Velebity. Istrie je svým charakterem, podnebím, přírodou i historií odlišná od sousedních zemí.

celý článek

 

Gradac s vůní levandule

Gradac s vůní levandule

Gradac je nejjižnější turistickou osadou na Makarské riviéře ležící přibližně v polovině cesty mezi Splitem a Dubrovníkem. Malebné městečko Gradac je umístěno na mírných svazích Biokova, zarostlých olivovníky a borovicemi, poblíž ústí řeky Neretvy.

celý článek

 

Záhřeb - Kamenná brána

Záhřeb - Kamenná brána

Historické jádro chorvatské metropole Záhřebu se rozděluje na dvě rozlehlé části Horní a Dolní město. Obě tyto části spojuje Kamenná brána – Kamenita vrata, postavená ve 13. století. Hradby okolo Horního města byly v minulosti proraženy pěti takovými bránami, do dnešních dní se však podařilo dochovat jen tuto jedinou.

celý článek

 

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat je centrem turistického ruchu v nejjižnější části chorvatského pobřeží Jadranu a největší obcí samosprávné oblasti Konavle. Jihodalmatský Cavtat se může pochlubit příjemným klimatem, bujnou vegetací, malebnými plážemi, rekreačním a sportovním vybavením a také výbornou kuchyní.

celý článek

 

Kastav

Kastav

Na severovýchodě Istrijského poloostrova, v oblasti známé jako Kvarnerský záliv se rozkládá malebné městečko Kastav, jehož kořeny sahají až do středověku. Jelikož bylo vystavěno na vyvýšeném místě, naskýtá se z něj nádherný výhled na rozmanitou chorvatskou krajinu.

celý článek

 

Záhřeb - věž Lotrščak

Záhřeb - věž Lotrščak

Již od poloviny 19. století si obyvatelé Záhřebu seřizují hodinky podle dělové rány, která je každý den přesně v poledne vypalována z hranolové městské věže zvané Lotrščak. Věž byla postavena ve 13. století a v současnosti patří k nejstarším stavbám chorvatské metropole.

celý článek

 

Mobilní domy - skupinové pobyty pro náročné kolektivy

Mobilní domy - skupinové pobyty pro náročné kolektivy

Doba, kdy se pro skupinové pobyty díky své ceně využívalo nejčastěji ubytování ve stanech, je dávno tatam. Dnešní klientela je mnohem náročnější, ale uvědomuje si, že nejlepším místem pro kolektivní pobyt s kamarády je právě kemp, jeho přívětivé prostředí po všech stránkách. Alternativou jsou kempové mobilní domy.

celý článek

 

Ostrov Šolta

Ostrov Šolta

Pokud toužíte po tiché a poklidné dovolené, vydejte se na středodalmatský ostrov Šolta omývaný Jaderským mořem. Svou rozlohou 52 km2 patří sice mezi menší ostrovy, ale i na tak malé ploše ukrývá nesmírné přírodní bohatství. Je bezesporu jedním z nejkrásnějších ostrovů chorvatského Jadranu.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA