Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Ubytování a apartmány v Chorvatsku u moře

Ubytování a apartmány v Chorvatsku u moře

Chorvatsko se mezi českými turisty těší stále velké oblibě. Důvod je jednoduchý - snadná dostupnost, cenově výhodné pobyty, čisté moře, krásné pláže a pestré možnosti poznávání přírody, historie a památek. Chorvatsko má zkrátka pro každého něco. Pokud tedy zvažujete, jak co nejlépe strávit letní dovolenou, vydejte se k Jadranu, který vás okouzlí!

celý článek

 

Drašnice - klidná dovolená na Makarské riviéře

Drašnice - klidná dovolená na Makarské riviéře

Na úpatí pohoří Biokovo se nachází menší poklidné letovisko Drašnice. Jeho velkým lákadlem jsou krásné nepřeplněné pláže s drobnými oblázky a hrubým pískem, které se jen pozvolně svažují do Jaderského moře. Kdo tedy hledá klidnou dovolenou, je pro něj Drašnice tou správnou volbou.

celý článek

 

Mobilní domy a karavany v Chorvatsku - novinky na léto 2013

Mobilní domy a karavany v Chorvatsku - novinky na léto 2013

Pobyt v přírodě s možností bezstarostných radovánek, kde není nic zakázáno, je dnes velmi žádaným typem dovolené. Pokud jsou tyto výhody doplněny ještě umístěním domů téměř u moře, zvyšuje to atraktivitu zájezdu a zájem o takto strávené chvíle volna roste. Právě takovou dovolenou zažijete v Chorvatsku v mobilních domech.

celý článek

 

Labin – mezi Rijekou a Pulou

Labin – mezi Rijekou a Pulou

Na jihovýchodě chorvatského poloostrova Istrie se na trase mezi městy Rijeka a Pula rozkládá městečko Labin, které patří k nejkrásnějším městským centrům v oblasti. Město se dělí na dvě části – starou, situovanou na 320 metrů vysokém kopci, a novou s názvem Podlabin, rozkládající se v okolí.

celý článek

 

Primošten - ideální dovolená na chorvatském Jadranu

Primošten - ideální dovolená na chorvatském Jadranu

Malebné městečko Primošten najdeme v chorvatské severní Dalmácii, u jadranské magistrály, přibližně v půli cesty mezi Šibenikem a Splitem. Je ideálním místem ke strávení dovolené pro všechny věkové kategorie. Kdo jednou Primošten navštíví, rád se sem opět vrací a to nejen kvůli krásné přírodě, ale ještě z mnoha dalších důvodů.

celý článek

 

Záhřeb – hřbitov Mirogoj

Záhřeb – hřbitov Mirogoj

Snad každý národ má místo, na kterém odpočívají jeho slavní rodáci. To, co pro nás znamená vyšehradský Slavín, je pro Chorvaty záhřebský hřbitov Mirogoj rozkládající se na úpatí hory Medvednica. Byl založen v roce 1876 věhlasným architektem Hermannem Bollé a dnes patří mezi nejkrásnější hřbitovy v Evropě.

celý článek

 

Baška a Poreč - pohoda v kempových karavanech

Baška a Poreč - pohoda v kempových karavanech

Dokážete si představit dovolenou u moře s ubytováním v karavanu? Myslím tím v pevně zakotveném, na přesně daném místě, s plně vybavenou kuchyní a dokonce i klimatizací? Já už ano. Nikdy dříve jsem neměla tu možnost, a popravdě ani chuť pobývat v kempu, natož v karavanu. Názor jsem změnila poté, co jsem v něm díky CK CHERRY TOUR mohla strávit pár dní.

celý článek

 

Poloostrov Pelješac - pobyty v letovisku Trpanj

Poloostrov Pelješac - pobyty v letovisku Trpanj

Poloostrov Pelješac je dlouhý 65 kilometrů a jeho šířka se pohybuje mezi 3 až 7 kilometry. S pevninou ho spojuje úzká šíje. Poloostrov je skalnatý, (nejvyšší vrch Sveti Ilija dosahuje výšky 961 m), ale v údolích je úrodná, pečlivě obdělávaná půda, na níž se pěstuje jižní ovoce a zelenina. Na terasovitých svazích pohoří se znamenitě daří vinné révě.

celý článek

 

Dalmácie a Makarská riviéra - klasická dovolená Čechů

Dalmácie a Makarská riviéra - klasická dovolená Čechů

Dalmácie je nejkrásnější a nejoblíbenější částí jadranského pevninského pobřeží, jež byla pro turistiku objevena právě Čechy už před, ale hlavně po první světové válce. I dnes sem míří nejvíce českých turistů. Dalmácie se táhne zhruba od Zadaru přes Šibenik, Split, Makarskou až po krásný historický Dubrovník, klenot dalmatského pobřeží.

celý článek

 

Ozalj - hrad nad řekou Kupou

Ozalj - hrad nad řekou Kupou

Jihozápadně od Záhřebu se v oblasti středního Chorvatska nachází městečko Ozalj, které je domovem pro asi 1200 obyvatel. V místech, kde nyní leží, se nad řekou Kupou v minulosti vypínal majestátní hrad ze 13. století, který byl však o tři století později přestavěn na zámek. A právě on je v dnešní době velkým turistickým lákadlem.

celý článek

 

Biograd na Moru, Murter a Šibenik - dovolená v mobilních domech u Jadranu

Biograd na Moru, Murter a Šibenik - dovolená v mobilních domech u Jadranu

Dnes už v naší republice poměrně těžko najdete člověka, který někdy netrávil dovolenou v Chorvatsku. Já jsem však byla donedávna výjimkou. Využila jsem proto nabídky CK CHERRY TOUR a vydala se za poznáním. Konečně jsem mohla spatřit krásy této země na vlastní oči. Ráda bych se s vámi tedy podělila o pár momentů, které mne velice mile překvapily.

celý článek

 

Přírodní rezervace Lonjsko Polje

Přírodní rezervace Lonjsko Polje

Ve středním Chorvatsku se mezi městy Sisak a Nova Gradiška rozkládá největší chráněná močálovitá oblast známá jako Lonjsko Polje, která se vyznačuje výskytem mnoha druhů živočichů a rostlin. V roce 1963 bylo toto území vyhlášeno zvláštní ornitologickou rezervací a roku 1987 pak i přírodní rezervací o rozloze 506 kilometrů čtverečních.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA