Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Sisak

Sisak

Ve středním Chorvatsku leží na soutoku řek Kupy, Odry a Sávy asi šedesátitisícové město Sisak, které hrálo významnou roli v dějinách této balkánské země. V současnosti je správním střediskem župy Sisak-Moslavina a i když nepatří mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace, dokáže toho návštěvníkům mnoho nabídnout.

celý článek

 

Čakovec

Čakovec

Na severu Chorvatska se mezi řekami Mura a Dráva rozkládá asi 16 tisícové město Čakovec. Je předním administrativním centrem pohraniční oblasti Međimurje, která sousedí se Slovinskem a Maďarskem. Okolní kopcovitá krajina s širokými údolími získala věhlas díky výbornému vínu, které se zde pěstuje.

celý článek

 

Záhřebská botanická zahrada

Záhřebská botanická zahrada

Od roku 1889 je ozdobou chorvatské metropole také rozlehlá botanická zahrada, kterou založil profesor botaniky záhřebské univerzity, doktor Antun Heinz. Zahrada byla vybudována v anglickém stylu na ploše 50 tisíc metrů čtverečních a je oázou klidu uprostřed živého Záhřebu. Lidé si sem chodí odpočinout od ruchu velkoměsta a načerpat nové síly.

celý článek

 

Záhřeb – Park Maksimir

Záhřeb – Park Maksimir

Na území o rozloze 3 km2 se rozkládá nejrozlehlejší záhřebský park, který je zároveň považován za jeden z živých památníků Chorvatska. Své jméno obdržel podle šlechtice a biskupa Maksimilijana Vrhovace, který projekt jeho vybudování v roce 1794 inicioval. K úplnému dokončení parku však došlo až roku 1843.

celý článek

 

Vukovar – symbol války

Vukovar – symbol války

V nejvýchodnějším cípu Chorvatska se na břehu Dunaje rozkládá město Vukovar, které je centrem Vukovarsko-sremské župy. Toto nádherné historické město, kde dnes žije okolo 45 tisíc obyvatel, bylo bohužel značně poškozeno během Jugoslávské války v 90. letech 20. století. Snaha navrátit městu jeho dávnou slávu tak pokračuje dodnes.

celý článek

 

Lovran, lázeňské středisko na Jadranu

Lovran, lázeňské středisko na Jadranu

Název tohoto známého chorvatského lázeňského střediska je odvozen od latinského názvu vavřínu – „laurus“, který zde hojně roste a je pro město charakteristický. Lovran je situován v severní části Kvarnerské riviéry na úpatí rozlehlého a vysokého pohoří Učka. Zdejší čisté moře, pláže a lesy poskytují ideální přírodní prostředí pro cestovní ruch.

celý článek

 

Ostrov Ugljan

Ostrov Ugljan

Na ploše 50 km2 se v Jaderském moři rozkládá ostrov Ugljan, který je od pevniny oddělen Zadarským průplavem a od sousedního ostrova Pašman úzkým umělým průplavem Ždrelac. Původně byly tyto dva ostrovy jedním celkem, ten byl ale v roce 1883 rozdělen na dvě části z důvodu usnadnění plavby v této části Chorvatska.

celý článek

 

Ostrov Molat

Ostrov Molat

Do Zadarského souostroví ležícího v Jaderském moři patří také nedotčený ostrůvek Molat rozkládající se na ploše 22,7 km2. Je místem, kam prozatím nedorazila moderní civilizace, a nerozmohl se turistický ruch. Čas na Molatu běží pomaleji, lidé jsou příjemní, pláže poloprázdné a večer zde panuje nezvyklé ticho.

celý článek

 

Lošinj – zelený ostrov

Lošinj – zelený ostrov

Chorvatský ostrov Lošinj rozkládající se v těsném sousedství ostrova Cres, se kterým v minulosti tvořil jeden celek, patří s 2400 hodinami slunečního svitu k nejslunečnějším ostrovům severního Jadranu. Leží v Kvarnerském zálivu, pyšní se středomořskou vegetací a mírným klimatem.

celý článek

 

Bačinská jezera – osvěžení ve sladké vodě

Bačinská jezera – osvěžení ve sladké vodě

Bačinská jezera jsou populárním výletem pro cestovatele, kteří zavítají v Chorvatsku na jih Makarské riviéry například do letovisek Drvenik, Zaostrog, Brist nebo Gradac. Sladkovodní soustava krasových jezer rozkládajících se stranou od pobřeží u vesnice Baćina při Jadranské magistrále rozhodně stojí zato navštívit.

celý článek

 

Rab – ostrov slunce

Rab – ostrov slunce

Součástí Kvarnerského souostroví rozkládajícího se na severním pobřeží Chorvatska je i hornatý ostrov Rab. Tento ostrov s písečnými plážemi, romantickými skalnatými zátokami, bujnou vegetací a mírným podnebím je již dlouhá desetiletí oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů.

celý článek

 

Pronájem lodí - dovolená pod plachtami

Pronájem lodí - dovolená pod plachtami

Už nemusíte trávit dny na přeplněných plážích. Je konec časovým rozvrhům přímořských hotelů. Nastává dovolená plná klidu a pohody. Dovolená na námořní plachetnici nebo motorové jachtě vám umožní poznat skutečné moře, klidné i dravé, se všemi přírodními krásami, které jsou jinou cestou než po mořské hladině nedostupné.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA