Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Pag - ostrov krajek

Pag - ostrov krajek

V oblasti severního Jadranu se nachází protáhlý ostrov Pag, který vypadá na první pohled poměrně nehostinně. Posléze však objevíte jeho krásy a přednosti, kterých má opravdu dostatek. Udržované veřejné pláže, příjemné ubytování, kvalitní služby a hezké prostředí lákají turisty k návštěvě ostrova Pag již po několik desetiletí.

celý článek

 

Za opevněnými městy Istrie

Za opevněnými městy Istrie

V dávných dobách se všechna města na Istrii stavěla z důvodu bezpečnosti na vyvýšených místech a byla obehnána opevněními. Dnes je proto poloostrov doslova posetý takovými městečky, celkem jich zde najdete 136. My si představíme ty nejznámější a nejnavštěvovanější.

celý článek

 

Lastovo – velmi prospěšná izolace

Lastovo – velmi prospěšná izolace

V oblasti Jižní Dalmácie se na ploše 50 km2 rozprostírá kopcovitý ostrov Lastovo, který není českým turistům ještě příliš známý. Přitom je doslova oázou klidu a ticha, kde si člověk může užít opravdu pohodovou dovolenou. Všude kolem je jen nedotčená příroda a azurově modré, čisté moře.

celý článek

 

S Prima Partou se to lépe táhne

S Prima Partou se to lépe táhne

Jste sami, bez partnera a nevíte co s volným časem? Rádi byste vyrazili na dovolenou, ale nemáte s kým? Tak už přestaňte smutnit a svěřte se do rukou cestovní kanceláře Prima Parta, která vám vrátí úsměv na tvář. Na jejich zájezdech poznáte nejen nová místa, nové přátele, ale možná potkáte i svého budoucího partnera…

celý článek

 

Salona – památka na římskou éru

Salona – památka na římskou éru

Asi 5 km od Splitu se nachází rozvaliny starověkého římského města Salona, které bylo zničeno na počátku 7. století. V dnešní době jsou tyto pozůstatky součástí průmyslového města Solin a přitahují pozornost turistů i vášnivých historiků. Ruiny Salony jsou považovány za nejdůležitější archeologické místo v Chorvatsku.

celý článek

 

Nedostupný Velebit

Nedostupný Velebit

V délce 140 km se podél severochorvatského pobřeží táhne vápencové pohoří Velebit, jež je součástí dinárské systému. Od roku 1978 patří Velebit díky organizaci UNESCO do mezinárodní sítě biosférických rezervací. Na přelomu roku 2000 a 2001 byla pak tato oblast vyhlášena národním parkem, který je nejmladší v Chorvatsku.

celý článek

 

Mljet - zelený ostrov

Mljet - zelený ostrov

Až na samotném jihu Chorvatska, v jižní Dalmácii, se daleko od všeho shonu a masového turismu nachází osmý největší ostrov Jaderského moře – ostrov Mljet. Jeho nedotčená příroda, mírné klima, klid a zejména čisté moře však lákají stále vzrůstající počet návštěvníků.

celý článek

 

Královské město Nin

Královské město Nin

Starobylé městečko Nin rozkládající se nedaleko Zadaru sehrálo v dějinách Chorvatska významnou roli. Jde o jedinečný církevně – městský komplex, jehož historická část leží na malém ostrůvku, který má v průměru jen 500 metrů. Nin je považován za nejstarší chorvatské královské město.

celý článek

 

Trogir - perla střední Dalmácie

Trogir - perla střední Dalmácie

Malebné a starobylé město Trogir ležící západně od Splitu je vyhledávaným rekreačním střediskem oblasti Střední Dalmácie. Historické jádro Trogiru se rozkládá na ostrůvku, který je s pevninou a dalším ostrůvkem Čiovo spojen krátkým kamenným a zvedacím mostem.

celý článek

 

Císařská Opatija

Císařská Opatija

Opatija rozkládající se na severovýchodním pobřeží poloostrova Istrie je jedním z nejstarších a nejluxusnějších rekreačních středisek v Chorvatsku. Má ideální polohu v Kvarnerském zálivu a je také centrem Opatijské riviéry táhnoucí se podél pobřeží v délce 25 kilometrů.

celý článek

 

Turisty opomíjený Karlovac

Turisty opomíjený Karlovac

Ve středním Chorvatsku se nachází město Karlovac s 60 tisíci obyvateli, které je správním střediskem stejnojmenné župy. Řada lidí mířících za koupáním k Jadranu, kolem města jen projíždí, aniž by si prohlédli krásy, které Karlovac nabízí.

celý článek

 

Levné ubytování v Chorvatsku

Levné ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko patří již po mnoho let k oblíbeným destinacím a to nejen mezi českými turisty. Ovšem každý, kdo se chystá vydat do tohoto krásného kraje, však touží po tom, aby jeho dovolená byla nejen kvalitní, ale především levná. V současnosti si již naštěstí můžeme vybírat ze široké škály ubytovacích zařízení a to podle našich finančních možností.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA