Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Novigrad

Novigrad

Na severozápadě chorvatského poloostrova Istrie se v ústí řeky Mirny rozkládá starobylé městečko Novigrad. Jeho starší část leží na malém vápencovém poloostrůvku, zatímco ta novější vyrostla v jeho okolí. Novigrad je turistickým centrem nabízejícím přímořskou atmosféru a kvalitní služby.

celý článek

 

Karavany v Chorvatsku - levná dovolená s Cherry Tour

Karavany v Chorvatsku - levná dovolená s Cherry Tour

Chorvatsko je pro Čechy každoročně nejnavštěvovanější oblastí letní dovolené. Je to dáno tradicí pobytových zájezdů u Jadranu, jejich časovou i cenovou dostupností. V Chorvatsku jsou široké možnosti ubytování v hotelech, kempech, apartmánech, v soukromých vilách nebo penzionech. Poslední dobou stále více roste obliba ubytování v karavanech.

celý článek

 

Bale

Bale

Na jižním cípu Istrijského poloostrova se mezi městy Rovinj a Vodnjan nachází starobylá obec Bale, v níž žije okolo 900 obyvatel. Jde o typickou zemědělskou vesničku obklopenou vinicemi a olivovými háji, která si dodnes zachovala svůj středověký ráz se systémem městského opevnění.

celý článek

 

Umag

Umag

Na severozápadním pobřeží Istrijského poloostrova se rozkládá významné průmyslové městečko Umag, které je známé také jako přístav a rekreační středisko s velkým počtem ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení. Je tak dobrou volbou pro milovníky aktivní dovolené toužící poznat rozmanitou turistickou nabídku.

celý článek

 

Naturistická dovolená - bez plavek není nuda

Naturistická dovolená - bez plavek není nuda

FKK-resorty, hotely a kempy fungují v řadě zemí jak v Evropě, tak v Americe nebo Asii. V Česku dovolenou pro nudisty zajišťuje v úzké spolupráci se západoevropskými naturistickými touroperátory zejména specializovaná naturistická CK Natur Travel, přidružený člen mezinárodní naturistické organizace INF-FNI.

celý článek

 

Varaždin

Varaždin

Na samotném severu Chorvatska se v blízkosti hranic s Maďarskem rozkládá 50 tisícové město Varaždin. Přestože ukrývá řadu významných památek, nebylo v minulosti turisticky příliš vyhledáváno. Ty časy jsou už dávno pryč a Varaždin každoročně zaznamenává vzrůstající počty návštěvníků.

celý článek

 

Pelješac – poloostrov s vinařskou tradicí

Pelješac – poloostrov s vinařskou tradicí

Chorvatsko je zemí plnou krásných přírodních scenérií a poloostrov Pelješac není v tomto směru výjimkou. Krásné čisté moře, bujná zeleň, nádherné pláže a nejvíce hodin slunečního svitu na celém Jadranu, to vše nabízí Pelješac, který je již po řadu let oblíbeným cílem turistů.

celý článek

 

Brijuni – Titův svět

Brijuni – Titův svět

Souostroví Brijuni rozprostírající se u západního pobřeží Istrie je tvořeno dvanácti menšími a dvěma velkými ostrovy. Byly známy již v době kamenné, usadili se zde Římané a později i mnohé náboženské komunity. V roce 1983 bylo toto souostroví s bujnou tropickou vegetací prohlášeno za národní park.

celý článek

 

Národní park Paklenica

Národní park Paklenica

Na území o rozloze 102 km2 se v nejjižnější části pohoří Velebit v Severní Dalmácii rozkládá Národní park Paklenica. Ten zde byl založen již v roce 1949 za účelem ochrany nedotčené přírody a je tak druhým nejstarším národním parkem v Chorvatsku. Dnes je tato na první pohled nepřístupná divočina jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v zemi.

celý článek

 

Osijek - za hradbami města

Osijek - za hradbami města

Osijek je se svými 114 tisíci obyvateli největším městem a správním střediskem oblasti Slavonie, zároveň je také čtvrtým největším městem celého Chorvatska. Dnes je to průmyslové město, které však ukrývá také krásné historické centrum. Kulturní ráz mu dodává univerzita, divadlo a řada dalších významných institucí.

celý článek

 

Chorvatsko jak ho neznáte

Chorvatsko jak ho neznáte

Spojte si svoji dovolenou u moře s poznávacím pobytem. Chorvatsko je zajímavé nejen krásným pobřežím, průzračně čistým mořem ale také svojí kulturou a historií. Poznejte tedy značný počet dochovaných historických památek i různých přírodních zajímavostí a úkazů.

celý článek

 

Novi Vinodolski

Novi Vinodolski

Na úpatí pohoří Mala Kapela se v oblasti Crikvenicko-vinodolské riviéry rozkládá historické městečko Novi Vinodolski. Přímo proti městu leží ostrov Krk, který odděluje od pevniny Vinodolski kanal. Město má dlouholetou tradici cestovního ruchu a je vyhledáváno návštěvníky z celé Evropy.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA