Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šipanska Luka

Šipanska Luka - informace o letovisku

Šipanska Luka je největším sídlem ostrova Šipan ležící na jeho severozápadním pobřeží. Funguje odtud lodní spojení s Dubrovníkem. Pěkné koupání se návštěvníkům nabízí na okraji vesničky na oblázkových plážích, kde je moře nádherně průzračné a čisté. Moře obklopující ostrov je bohaté rybami a langustami. Jsou tu proto skvělé podmínky pro podmořský rybolov, ale i pro potápění a provozování dalších vodních sportů.

Letovisko nabízí svým hostům příjemné posezení v místních restauracích, kde si mohou vyzkoušet ochutnat vynikající zdejší speciality. Najdou zde i několik obchodů se suvenýry. Dominantou městečka je gotická stavba kostela sv. Štěpána, který byl založen v 15. století.

V historickém jádru městečka je možné obdivovat někdejší Knížecí palác, v němž v minulosti sídlil dubrovnický místodržící. Další historickou stavbou je palác Sorkočevičů. Je to jedno z četných sídel, která si zde nechaly stavět v 15. a 16. století bohaté dubrovnické šlechtické rody. Historickou chloubou Šipanske Luky je také předrománský kostel sv. Michala a ruiny benediktinského kláštera.

V bezprostředním okolí obce na nedalekém kopci Velji vrh se nacházejí ruiny kostela sv. Petra, který byl založen v 11. století. Za pozornost stojí také v blízké Pakljeně románský kostelík sv. Michala s benediktinským klášterem včetně dalších objektů, které k tomuto celku patří.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA