Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sudjuradj

Sudjuradj - informace o letovisku

Sudjuradj je rybářská osada a důležitý přístav, která leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Šipan. Menší letovisko má výborné podmínky pro sportovní rybolov a potápění. Ve vesničce žije asi jen 250 stálých obyvatel.

Ubytování je návštěvníkům nabízeno v hotelu nebo v soukromých penzionech s pokoji a apartmány k pronajmutí. Hotel Božica leží jen 400 metrů od středu letoviska a vzdálenost hotelu od moře je pouhých 15 metrů. V bezprostředním okolí letoviska se nacházejí v malých zátokách pláže s oblázky, kde je příjemné koupání. Čistá voda a hojnost ryb přitahuje mnoho turistů.

V Sudjuradji přímo naproti přístavu se nachází pevnost a zříceniny biskupského paláce. Příznivce historických památek v Sudjuradji určitě zaujme opevněný zámek Stepovič-Skočibuhů, což je rozsáhlý komplex zahrnující palác, hospodářská stavení, zahradu a tzv. toretu – opevněnou věž. Jeho původ se datuje do 16. století a teprve v nedávné době byl kompletně rekonstruován. Během prohlídky s průvodcem si návštěvníci mohou prohlédnout například kapli, černou kuchyň reprezentační místnosti, zahradu a lisovnu oleje.

Pozoruhodný je kostel sv. Jiří, v němž se nacházejí zbytky nástěnných maleb z 15. století. Pozornosti návštěvníků by neměl uniknout ani opevněný kostel sv. Ducha s plochou střechou založený v 16. století. Střecha je největší svého druhu na Jaderském pobřeží. Další pamětihodností je věž Pakljena z roku 1563. Po celém ostrově Šipan je roztroušeno asi 30 středověkých kostelů, ale z mnohých z nich zůstaly jen pouhé ruiny.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA