Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lubenice

Lubenice - informace o letovisku

Lubenice je menší osada, která patří na ostrově Cres k nejstarším obcím. Své návštěvníky okouzlí výhledem na moře z vrcholku skály, na níž osada vyrostla. Obec je situována na 380 metrů vysokém skalnatém vrcholu spadajícím strmě k moři. Malebné místo bylo osídleno už od pravěku. Kouzelné městečko nabízí také několik historických pamětihodností.

Vesnice Lubenice si dodnes uchovala svou středověkou strukturu i opevnění, které ji v minulosti chránilo. Původní středověká zástavba byla postupně doplňována barokní výstavbou. Za prohlídku určitě stojí kostel sv. Mikuláše vybudovaný na přelomu 14. a 15. století, starobylé domy nebo část městských hradeb s bránou, hřbitov a pět kaplí a kostelů.

Jedinečným místem je kaple svatého Štěpána, která stojí na útesu, z něhož se návštěvníkům nabízí nádherný výhled dolů na Jadran. Lubenice se svými kaplemi v barokním stylu, které jsou datovány z dob 15. století jsou předloženy vládě k projednání, zda budou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Jedna z nejstarších osad na ostrově každoročně pořádá pod širým nebem koncerty vážné hudby, které jsou velmi vyhledávané. Vesnice však pomalu vymírá, neboť je obývána pouze starými lidmi a počet obyvatel stále klesá.

Pod vesnicí se v moři nacházejí malé neobydlené zátoky s pěknými plážemi. Zajímavou výletní možností je vydat se člunem odtud jižním směrem do nedaleké zátoky Žanja. Objevíte v ní Modrou jeskyni, do které je možné vplout při odlivu 10 metrů dlouhým nízkým tunelem. Otvorem ve stropu jeskyně, který má výšku 15 metrů, proniká do jeskyně světlo, jehož lom způsobuje neuvěřitelně nádhernou hru barev.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA