Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martinšcica

Martinšćica - informace o letovisku

Asi 190 obyvatel žije v malebné vesničce Martinšćica situované na západním pobřeží ostrova Cres. Vyrostla ve stejnojmenném zálivu obklopeném bujnou středomořskou vegetací a její obliba coby turistického letoviska každoročně roste. Ve skutečnosti je totiž jediným větším centrem v této části ostrova.

Velkou předností letoviska Martinšćica je krásná, asi 500 metrů dlouhá oblázková pláž, kterou lemují porosty borovic. Byla dokonce vyznamenána Modrou vlajkou, která svědčí o její čistotě a kvalitě. V blízkosti pláže se rozkládá kemp Slatina s oblíbeným střediskem vodních sportů, kde mají návštěvníci možnost si půjčit například potápěčskou výstroj nebo nafukovací člun. Pokud upřednostňujete sporty na souši, budete potěšeni volejbalovým hřištěm, tenisovými kurty a dalším vybavením. Ubytování se nabízí jak ve zmíněném kempu, tak i v místních hotelích nebo v soukromí u místních obyvatel. Okolí letoviska oplývá nedotčenou přírodou, která je vhodná k procházkám a ocení ji milovníci aktivní dovolené.

Součástí městečka je i malý přístav určený pro rybářské čluny, který z jihozápadu chrání téměř 40 metrů dlouhý vlnolam. V centru obce se nachází několik památek, z nichž nejvýznamnější je středověký kostel sv. Martina, po němž byla Martinšćica pojmenována. V průběhu 19. století byl tento kostel do základů přestavěn a dnes je ozdobou městečka. Kromě něj stojí v Martinšćici ještě klášter s kostelem sv. Jeronýma, který byl vystavěn okolo roku 1500. V interiéru kláštera je k vidění velmi ceněný obraz Baldassara d´Anne ze 17. století. Nedaleko kláštera byla v 17. století vystavěna také velká venkovská opevněná vila, která patřila rodině Sforzů. Byla obestavěna vysokou zdí se střílnami, která ji měla ochraňovat před nepřáteli.

Místní obyvatelé se v dnešní době živí především prací v cestovním ruchu. Řada z nich se však stále věnuje zemědělství, především tedy pěstování oliv. V okolí Martinšćice se rozprostírají rozsáhlé terasy s olivovníky. Dalším zdrojem obživy je rybolov. Do obce se dostanete po regionální silnici, která odbočuje z hlavní ostrovní komunikace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA