Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mali Lošinj

Mali Lošinj - informace o letovisku

Mali Lošinj nacházející se v zátoce Luka Mali Lošinj, je největším městem na ostrově Lošinj a zároveň hlavní přístav ostrovů Lošinj a Cres. Městečko je nejoblíbenějším lázeňským letoviskem na ostrově díky pěkným plážím a příjemnému chládku jehličnatých lesů. Lošinjské moře často navštěvují delfíni, kteří mají na ostrově rezervaci.

Městečku v minulosti vládli stejně jako Cresu celá staletí Benátčané. V té době se městečko těšilo bouřlivému námořnímu rozkvětu. Malebné město zdobí řada historických budov z 18. a 19. století. Od konce 19. století získalo městečko status klimatických lázní. Rakouští aristokraté si zde s oblibou stavěli vily a letní rezidence. Například císaři Františkovi Josefovi I. patřila na poloostrově Čikat dnešní vila Karolina. Honosné domy obklopené zahradami si zde budovali také bohatí rejdaři. Na východním okraji městečka v blízkosti zálivu Čikat stojí za pozornost církevní památka – kostel sv. Martina postavený v 2. polovině 15. století.

Na náměstí kolem kostela Panny Marie postaveného v letech 1696 až 1757 je situována nejstarší a nejhodnotnější část města, která pochází z období baroka a klasicismu. Věž kostela je přístupná veřejnosti a nabízí pěkný výhled do okolí.  Nacházejí se tu také starší stavby, jako třeba strážní věž z 15. století. Milovníky historie zajisté zaujme hřbitůvek u kostela sv. Martina se zajímavými náhrobky. Poslední odpočinek tu kromě bývalých obyvatel ostrova našli námořníci a dobrodruzi z Itálie a Rakouska.

Současný Mali Lošinj nabízí svým návštěvníkům velmi dobré možnosti koupání a provozování vodních sportů v nádherně čistém moři ve velmi příjemném podnebí. Nejhezčí podmínky pro plavání najdou rekreanti v Čikatské zátoce, kde se nabízí možnost pronájmu motorových člunů a jachet. Jsou tu neobyčejně skvělé podmínky pro surfování a pro potápění. Hotely nabízejí půjčovny a školy surfu, v kempech se pořádají školy potápění.

Turisté zde najdou více než 30 km volného mořského břehu ke koupání. Jsou to většinou skalnaté břehy z bílého vápence s velkými deskami na ležení a upraveným vstupem do vody. Je tu také několik zálivů s malými oblázkovými plážemi, kde je vhodné koupání pro rodiny s malými dětmi, ale obuv do vody je zde nutná. V místě jsou k dispozici boxy na převlékání a vybudované sprchy se sladkou vodou.

Hned za městem poskytují ubytovací služby návštěvníkům tohoto rušného letoviska rozlehlé hotelové komplexy. Nabízí se tu široká možnost pěších procházek, hlavně po jedné z nejpůvabnějších promenád podél moře. V okolí se dají podnikat v husté síti cyklistických stezek příjemné vyjížďky na kole.

V sezóně se tu pořádají kromě běžných kulturních a společenských akcí také koncerty a vystoupení folklorních a tanečních skupin nebo koncerty dalmatských pěveckých souborů. Tradičně k nejpopulárnějším patří v letních měsících lidové slavnosti – tzv. Rybářské noci.

Na okraji městečka láká k návštěvě unikátní Voňavá ostrovní zahrada. V moderním duchu pojatá zahrada seznamuje zájemce s rostlinami nejrůznějších vůní, jejichž výskyt je pro ostrovy Lošinj a Cres typická. V převážné většině jde o bylinky s léčivými účinky. Zahrada je pojata zajímavě i po architektonické stránce, neboť její součástí jsou různé terasy, chodníčky a suché zídky. U zahrady stojí malý krámek, v němž mají návštěvníci možnost pořídit si přírodní suvenýry, jako jsou nejrůznější vonné esence, oleje a nápoje, nebo rukodělné výrobky ze suchých rostlin aj.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA