Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nerezine

Nerezine - informace o letovisku

Rybářskou osadu Nerezine  najdete na ostrově Lošinj, který je součástí Kvarnerských ostrovů v jaderském moři. Nerezine je třetí největší obcí ostrova, která leží v jeho severní části. Městečko s přístavem se nachází asi 5 km od města Osor a 17 km od střediska Mali Lošinj.

V malém letovisku Nerezine, které si i v sezóně udržuje svoji poklidnou atmosféru, můžete prožít tichou a pohodovou dovolenou. Díky krásné krajině a příhodné poloze městečka jsou tu vhodné podmínky pro rozvinutí turistického ruchu.

Moře v okolí Nerezine je nádherně čisté a průzračné, což je typický jev pro chorvatské pobřeží. Pláže jsou tu nejčastěji oblázkové. K návštěvě zve i pěkný přístav. V přístavu mohou menší lodi nalézt bezpečné kotviště. Přístavní městečko má trajektové spojení s pevninou přes ostrov Krk. Na ostrov Lošinj se z pevniny dostanete přes most z Kraljevice na ostrov Krk, pak trajektem z přístavu Valbiska do přístavu Merag na ostrově Cres, dále pak po silnici a přes město Osor do Nerezine.

V historických pramenech bylo toto místo poprvé zaznamenáno již v 15. století. V Nerezine si příznivci historie mohou prohlédnout několik malebných ukázek zdejší architektury v podobě zajímavých kamenných domů z dob, kdy se jezdilo na zámořské plavby na plachetních lodích. Zdejší obyvatelé byli znamenitými mořeplavci. Za pozornost stojí u obce františkánský klášter s benátskou zvonicí. Klášter je datován z počátku 16. století, ale zvonice je přibližně o sto let mladší.

Nerezine leží na úpatí hřebenu zvaného Osorčica. V okolí Nerezine rostou háje středomořských borovic, v nichž se nachází celá řada pěkných značených stezek pro pěší turistiku. Nerezine je pěkný výchozí bod, odkud lze podniknout výstup na nejvyšší vrchol ostrova – Televrina (589 m). Z ostrovního vrcholku, kde stojí kostelík je úžasný výhled na městečko, ostrov Lošinj, Cres a ostatní ostrůvky v okolí.

Stará řecká báje praví, že právě zde na území obce stál kdysi chrám zasvěcený bohyni Artemis. Podle mýtu u tohoto chrámu údajně zabila Médeia prince Apsyrta – svého bratra. Médeia byla dcerou kolchidského krále.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA