Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pašman

Pašman - informace o letovisku

Na východním pobřeží ostrova Pašman se rozkládá nevelká obec Pašman, která je jeho správním střediskem a centrem turistiky. Žije zde okolo 400 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím a rybolovem. Poslední dobou se řada těchto lidí zaměřila také na práci ve službách cestovního ruchu, který se zde neustále rozvíjí.

Co se týče zemědělství, je krajina v okolí městečka ideální na pěstování oliv, které jsou nejtypičtější plodinou celého ostrova. Součástí městečka je také malý přístav určený pro kotvení turistických jachet a rybářských lodí. Trajektové spojení s pevninou je zajišťováno z nedalekého letoviska Tkon, které leží asi 5 kilometrů směrem na jihovýchod.

Pašman je ideálním místem pro dovolenou pro každého, kdo hledá klid, pohodu a skvělé možnosti relaxace u moře. Pláže jsou zde oblázkové, obklopené borovými háji a bujnou vegetací. Pokud patříte k milovníkům vodních sportů, budete zde nadšeni. Nad úzkým Pašmanským průlivem totiž neustále vanou větry, které jsou ideální pro provozování windsurfingu nebo kitingu. Na své si zde však přijdou i milovníci potápění a šnorchlování, Jadran je v těchto místech úžasně čistý a pod hladinou se ukrývá bohatý život.

Pašman je poklidným letoviskem, v němž najdete řadu starých kamenných rybářských domků a také konob – tradičních hospůdek, jejichž návštěvu byste rozhodně měli zahrnout do vašeho časového harmonogramu. Samotný Pašman nemá žádné významné památky, ale pokud zavítáte do sousedního Malého Pašmanu, můžete si prohlédnout středověký kostelík sv. Rocha. Ubytování je možné buď v kempu, nebo v soukromí u místních obyvatel.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA