Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrovy Severní Dalmácie

Ostrovy Severní Dalmácie - informace o oblasti

Na Severodalmatských ostrovech panuje poklidná a přívětivá atmosféra, život zde běží v jakémsi pomalém tempu, nevládne zde žádný shon, a proto budete mít pocit, jako by se zde zastavil čas. Ostrovy jsou skvělým místem, kde strávit dovolenou plnou odpočinku a relaxace, daleko od všedních starostí.

Do ostrovní skupiny Severodalmatských ostrovů patří především ostrovy Ugljan, Pašman, Vir, Dugi Otok, Ist, Molat, Silba, Olib, Kornati, Murter, Prvić, Kaprije, Iž, Krapanj, Žirje a několik menších ostrovů. Skvělým místem pro jednodenní výlet je pak také Národní park Kornati, na němž poznáte nedotčenou přírodu. Souostroví je pozůstatkem horského pásma, dnes téměř celého zalitého mořem, které se táhlo rovnoběžně s pohořím Velebit na pevnině.

Zdejší labyrint ostrůvků a ostrovů splňuje nejnáročnější představy o krásné dovolené. Čekají zde na vás liduprázdné zátoky, divoké skalní scenérie i uklidňující zeleň zdejších lesů a ostatní vegetace. Užijete si pobytu na čistých plážích, koupání a potápění v moři. Zdejší podmořský svět je skutečně pohádkově krásný.

Jachtaři pokládají Severodalmatské ostrovy za jachtařský ráj, mohou zde lovit ryby, toulat se na plachetnici mezi jednotlivými ostrůvky nebo žít jako Robinson na některém opuštěném ostrůvku. Ve zdejších vodách se s oblibou prohánějí také surfaři na prknech. Ostrovy Severní Dalmácie však mají co nabídnout i milovníkům zábavy a nočního života. Poměrně rušno bývá třeba na Ugljanu, Murteru nebo ostrově Dugi Otok.

V souostroví je obydlen asi tucet ostrovů, zdejší nepříliš početné komunity se živí především rybolovem, zemědělstvím a chovem domácích zvířat. Na větších ostrovech poblíž Zadaru se nachází několik málo hotelů, na všech ostatních pak můžete využít ubytování v soukromí. Právě ze Zadaru vyplouvají každý den lodní linky, které ostrovy spojují s pevninou.

Kornati - národní park

Kornati - národní park

Národní park souostroví Kornati byl vyhlášen v roce 1980 jako pátý tehdy jugoslávský národní park. Začala se zde budovat organizační a materiálně-technická základna pro rozvoj cestovního ruchu. Byl však kladen důraz na to, aby se tento rozvoj nijak nedotkl a nenarušil přírodu a jedinečný svět flóry a fauny, jak na moři, tak i na samotných ostrovech.

celý článek

 

Ostrov Olib - Zadarské ostrovy

Ostrov Olib - Zadarské ostrovy

Severodalmatský Olib patřící do skupiny Zadarských ostrovů se rozkládá na ploše 25 km2 a je domovem pro asi 700 obyvatel. Cestovní ruch sem zatím příliš neproniknul, proto lze Olib doporučit každému, kdo touží po klidné dovolené ve skromnějších podmínkách. Přesto tento chorvatský ostrov nabízí pěkné koupání, krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.

celý článek

 

Ostrov Premuda zaujme potápěče, jachtaře i rybáře

Ostrov Premuda zaujme potápěče, jachtaře i rybáře

V severozápadní části Zadarského souostroví se rozkládá ostrůvek Premuda, jehož rozloha je pouhých 9 km2. Tento kus pevniny vystupující z vod Jaderského moře patří k nejizolovanější lokalitě v celém souostroví, žije zde necelá stovka obyvatel, nejezdí zde automobily a turistický ruch je tady ještě v plenkách.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA