Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ist

Ist - informace o ostrově

Ist je jedním z ostrovů zadarského souostroví a nachází se severně od ostrova Molatu. Na Istu je malá, úpravná marina, díky níž je Ist jedním z oblíbených cílů jachtařů. Na ostrově jsou převážně písčité pláže a zdejší pobyt je vhodný pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou v přírodě a v ústraní. Na vrcholku ostrova Istu stojí kostelíček Panny Marie Sněžné (Gospe od Snijega). Když vystoupíte až ke kostelíčku, budete mít nádherný výhled na okolní ostrovy. Na ostrov Ist jezdí denně linkové lodě ze Zadaru.

Ostrov Ist leží severozápadně od Zadaru. Z pevniny se na ostrov dostanete lodí přes ostrov Ugljan. Zátoky ostrova poskytují pěkné a klidné místo na koupání. Jen na jihu jsou příliš příkré svahy nevhodné ke koupání.

Okolní ostrovy poskytují nezalidněné soukromé pláže a místa k osamocenému pobytu. Moře má skvělé podmínky pro jachting, windsurfing, potápění a jiné vodní sporty. Hlavním lákadlem ostrova Ist je zdejší moře plné ryb. Žije zde malá, tzv. Modrá ryba. Rybařit je možné v zátoce Kosirača na severozápadě ostrova a u ostrůvku Sestrice západně od Istu.

Ostrov Ist leží v souostroví Severní Dalmácie, rozléhá se na ploše 9,6 km2 a má 240 obyvatel. Ist sousedí s ostrovem Molatu, od kterého je oddělen úzkým průlivem Zapuntel. Nejvyšším vrcholem ostrova je Straža vysoká 174 metrů, ze které je krásný rozhled na okolní ostrovy. Na ostrově roste mimo jiné typická středomořská rostlina macchie.

Ist je jedinou osadou na stejnojmenném ostrově Ist. Díky tomu, že v letovisku Ist vládne klid a mír a že se zde ještě zachovala původní atmosféra ostrovní osady, je toto místo určeno především milovníkům ticha a soukromí. Několik zátok nedaleko letoviska Ist, která leží v ústraní a mělké zálivy na východní straně ostrova vám zajistí soukromí při opalování a koupání. Kromě ryb od místních rybářů zde můžete sehnat také kvalitní domácí olej, víno a podomácky vyrobený sýr. Ze sportů, kromě potápění a sportovního rybolovu, doporučujeme windsurfing, pokud budete mít s sebou vlastní surf.

Ostrov Ist, spolu se sousedními ostrovy Molat a Škarad, díky zdejším písčitým plážím, zátokám a písčitým mělčinám, skýtá možnost prožití aktivní dovolené: můžete zde provozovat sportovní rybolov, potápění a námořní turismus.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA