Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žižanj

Žižanj - informace o ostrově

V blízkosti břehů Severní Dalmácie se z vod Jaderského moře vynořuje malý ostrůvek Žižanj, který patří k nejmenším obydleným ostrovům v celém Jadranu. Má rozlohu pouhý 1 km čtvereční a délka jeho pobřeží činí 5 km. Na ostrov se dostanete asi 30 minutovou plavbou trajektem z letoviska Biograd na Moru.

Na ostrůvku Žižanj nefunguje žádná veřejná ani automobilová doprava, proto, když sem jedete autem, musíte jej nechat zaparkované na hlídaném parkovišti v Biogradu. Po ostrově poté pokračujete jen pěšky. Ostrůvek si oblíbili lidé, kteří si chtějí odpočinout od veškerého ruchu velkých měst, od práce a stresu moderní doby. Neexistují zde žádné souvislé osady, návštěvníci mají možnost si zde pronajmout rybářskou chatku, rekreační domeček nebo apartmá ve stylu Robinsona. K domkům není žádná příjezdová cesta, nikdo vás tak nebude rušit a můžete mít vlastní soukromou pláž jen pro sebe.

Ostrůvek je lemován spoustou malých písečných pláží. Jelikož bývá na ostrůvku jen velmi málo lidí, vždy si zde vychutnáte nerušené koupání a slunění. Také rybáři a potápěči považují Žižanj za opravdový ráj. Pod vodou se totiž ukrývá neuvěřitelně rozmanitý a pestrobarevný podmořský svět. V okolí ostrova můžete při troše štěstí zahlédnout také delfíny.

K dispozici na Žižanji nejsou ani žádné obchody, restaurace či hospůdky. Všechny tyto „vymoženosti“ najdete na sousedním ostrově Pašman, který je oddělen kanálem a leží asi 300 metrů severně. Dostanete se na něj bez problémů během několika málo minut jízdy motorovým člunem. Pravidlem tak bývá, že u každého domku, který slouží k pronajmutí, je přistaven vlastní malý člun. Díky němu mohou návštěvníci podnikat výlety a objevovat další části Pašmanu. Například západní pobřeží ukrývá mnoho pěkných zátok, které jsou dostupné pouze z moře.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA