Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pobřeží Severní Dalmácie

Pobřeží Severní Dalmácie - informace o oblasti

Pobřeží Severní Dalmácie se táhne od města Karlobag až po Rogoznici. Jde o úzký pás pobřeží mezi Jaderským mořem a pohořím Velebit. Tímto pásem vede v těsné blízkosti moře Jadranská magistrála, která kopíruje nejen pobřeží, ale i holé vápencové skály.

Přívětivější oblast z hlediska rekreace začíná u letoviska Starigrad – Paklenica. Hory v těchto místech pozvolna opouštějí pobřeží a ustupují do vnitrozemí. Tato oblast však zejména v zimním období bývá vystavena prudkým poryvům větrů, které se z vnitrozemí derou na pobřeží. Severodalmatská letoviska jsou velmi příjemná, jde většinou o místa, která se začala výrazněji rozvíjet až koncem 70. let a v 80. letech 20. století.

Oblíbenost letovisek je dána dobrými podmínkami především pro vodní sporty, klidem a atmosférou starých rybářských osad, která v nich stále panuje. Pěkné oblázkové pláže, krásné borové lesy, čisté moře, historické památky a nedotčenou okolní přírodu najdete například v městečcích Tribunj, Starigrad, Sukošan, Sveti Filip i Jakov, Pakoštane nebo třeba Pirovac. Jde převážně o poklidná letoviska, těch rušnějších a mnohdy honosnějších letovisek zde najdete poskrovnu. Ale také ony již mají své věrné návštěvníky, kterým vyhovuje zdejší rovnováha přírodních a rekreačně sportovních podmínek s bohatými možnosti zábavy a společenského vyžití. Taková jsou například střediska Zaton, Crvena Luka, Biograd na Moru, Vodice, Solaris u Šibeniku nebo Zadar.

Pevnina je také posetá řadou kulturně historických památek. O tom svědčí například město Zadar plné románských památek nebo Šibenik s katedrálou zapsanou na listinu světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Městečko Nin se zase může pochlubit nejmenší katedrálou světa a nejmalebnějším kostelíkem snad na celém pobřeží. Vydat se sem můžete i za mimořádnými přírodními fenomény, jakými je národní park Paklenica a Krka.

Primošten - město na ostrově i pevnině

Primošten - město na ostrově i pevnině

„Přiblížen mostem, přemostěn“ - to je doslovný překlad názvu městečka Primošten, které patří k nejkrásnějším chorvatským destinacím. Název přesně vystihuje polohu města, rozkládá se totiž na ostrůvku, který je spojen s pevninou mostem a hrází.

celý článek

 

Šibenik – Krešimírovo město

Šibenik – Krešimírovo město

V Šibenickém zálivu se nedaleko ústí řeky Krky do moře rozkládá Šibenik, který je nejstarším chorvatským městem na pobřeží Jadranu. Součástí města je velký přístav, proto se stalo důležitým dopravním i turistickým střediskem regionu Severní Dalmácie.

celý článek

 

Královské město Nin

Královské město Nin

Starobylé městečko Nin rozkládající se nedaleko Zadaru sehrálo v dějinách Chorvatska významnou roli. Jde o jedinečný církevně – městský komplex, jehož historická část leží na malém ostrůvku, který má v průměru jen 500 metrů. Nin je považován za nejstarší chorvatské královské město.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA