Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ražanac

Ražanac - informace o letovisku

V oblasti Střední Dalmácie se v jižní části Velebitského kanálu rozkládá malá vesnička a přístavem zvaná Ražanac. Leží asi 24 km severovýchodně od Zadaru. Místní obyvatelé se živí zemědělstvím, chovem dobytka, rybolovem a poslední dobou i cestovním ruchem. Mnoho lidí se rovněž věnuje pěstování vinné révy, Ražanac se proslavil výrobou kvalitního vína.

Obec Ražanac poskytuje turistům veškeré potřebné služby, navíc zde najdou i lékárnu, poštu či směnárnu. Zdejší pobřeží je značně členité a na mnoha místech se z moře vynořují malé, nízké a holé ostrůvky, jako například Veli Ražanac, Ražanac Mali a Donji Skolj. Jelikož se Ražanac nachází mimo hlavní komunikaci, panuje zde klid a pohoda.

Jelikož historie Ražanace sahá daleko do minulosti, ukrývá vesnička řadu historických a kulturních památek, jako je třeba Ražanačke kolo. V roce 1507 zde byla na obranu postavena pevnost Kaštelina, u níž následně vyrostl i kostel. Dalším svatostánkem je barokní farní kostel Ružarija z 16. století ukrývající pět oltářů, kostel Zdravlja z roku 1680 a kostel sv. Andrije datující se do roku 1458. Poslední jmenovaný však nenajdete v centru obce, ale v polích za Ražanačem. Kostel byl totiž vystavěn v místě, kde stávalo původní středověké město.

Ubytování v letovisku je možné jak v soukromých apartmánech a pokojích, tak i v malých rodinných penzionech a autokempech. Jeden z oblíbených kempů se nachází na okraji hustého borového lesa a naskýtá se z něj překrásný výhled na Velebitský kanál a pohořím Velebit v pozadí. Kempy mají kvalitní vybavení, nabízí moderní sanitární zařízení, recepci, restaurace i hřiště. V blízkosti kempů se nachází obchody s nejrůznějším zbožím.

Ražanac je místem, kde si můžete užívat odpočinkovou i aktivní dovolenou. V nabídce je celá řada vodních i plážových sportů, jako například potápění, surfování, vodní lyžování, pronájem člunů, plachetnic nebo skútrů. Návštěvníkům jsou k dispozici také tenisová a volejbalová hřiště, minigolf, stolní tenis, fitness, aerobik i pronájem kol. Můžete však jen nerušeně relaxovat na pláži. Voda v moři je průzračně čistá, pláže udržované – většinou oblázkové, ale narazíte i na skalnaté. Pokud se ovšem vydáte do nedaleké zátoky Punta, můžete si užívat pláže tvořené drobnými kamínky i pískem. Hlavní pláž se jmenuje Puntica a rozprostírá na západním okraji města.

Rozhodně nevynechejte návštěvu některé z místních restaurací, které jsou proslavené přípravou místních specialit. Ochutnat tak můžete třeba chobotnici z pece, ryby na grilu, nejrůznější mořské plody, kraby a další. Jako aperitiv se doporučuje domácí rakija.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA