Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolac

Dolac - informace o letovisku

Asi 3 kilometry od letoviska Primošten se rozkládá malá rekreační osada Dolac, v níž žije asi jen 20 stálých obyvatel. Během hlavní letní sezóny však počet obyvatel několikanásobně vzroste. Pokud chcete poznat pravou přímořskou atmosféru Dalmácie, budete v Dolaci spokojení.

Jelikož sem ještě v takové míře nepronikl turistický ruch, ponechává si Dolac ráz původní rybářské osady. Máte možnost se zde seznámit s tradičním způsobem života na chorvatském pobřeží. V místních restauracích nezapomeňte ochutnat uzenou šunku zvanou pršut, jehněčí maso nebo sýr, který se konzervuje v oleji. K dalším tradičním potravinám patří cizrník, olivový olej a čočka. V této oblasti se jídla často připravují dušením v uzavřené nádobě, která je umístěná v rozžhavených uhlících.

Nabídka ubytování je v Dolaci poměrně pestrá, najdete zde četné penziony, vilky se soukromými apartmá nebo si můžete pronajmout pokoj v rodinném domě. Z pokojů se většinou naskýtá překrásný pohled na moře a okolní ostrovy. Pláže jsou zde upravené, většinou doplněné vybetonovanými místy, která slouží k opalování a ke vstupu do moře. V okolí letoviska se nalézá také několik menších oblázkových pláží. Místo je ideální pro provozování vodních sportů, vyzkoušet můžete surfing, potápění nebo si jen tak zaplavat.

Dolac je místem, kde najdete klid a pohodu, kde vás nebudou rušit diskotéky ani noční bary. Díky blízkosti letoviska Primošten však máte zábavu na dosah ruky. Tam si můžete užívat bujarého veselí až do ranních hodin. Jsou zde také možnosti sportovních aktivit a večerních procházek po městečku.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA