Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vodice

Vodice - informace o letovisku

Vodice rozkládající se v malebné zátoce, asi 12 km severně od Šibeniku, je jedním z nejatraktivnějších a nejvyhledávanějších letovisek Dalmácie. Toto okouzlující městečko s nádherným palmovým nábřežím bylo pojmenováno podle četných pramenů pitné vody, které zde na několika místech vyvěrají.

Vodice bylo původně zemědělskou a rybářskou vesnicí, ale s rozvojem turistického ruchu se z něj stalo vyhledávané centrum rekreace. Je obklopeno vinicemi a borovými háji a lemováno pěknou promenádou. Oblíbeným cílem procházek je také marina, kde kotví řada výletních a rybářských lodí. Navštívit můžete tržiště s rozsáhlou nabídkou čerstvého ovoce, zeleniny a ryb.

Stará část Vodice je velmi atraktivní, ukrývá totiž spoustu historických památek. V době tureckých nájezdů bylo město obehnáno hradbami, z nichž se však do dnešní doby podařila dochovat pouze tzv. Čarićova věž z 15. století. Nedaleko věže si můžete prohlédnout hřbitovní kostelík sv. Kříže postavený také v 15. století. V polovině 18. století ve Vodice vyrostl ještě farní barokní kostel Nalezení sv. Kříže. Již samotná procházka křivolakými dlážděnými uličkami, v nichž jsou ukryté stylové restaurace, taverny, kavárny a obchůdky se suvenýry, je jedinečným zážitkem.

Na milovníky koupání a slunění ve Vodicích čeká přírodní štěrková pláž, která je na mnoha místech doplněná kamennými moly. Je lemována borovým hájem, který poskytuje příjemný stín. Čisté moře láká nejen k odpočinku, ale také k provozování nejrůznějších sportů, jako je například jízda na vodním skútru, šlapadle, člunu či nafukovacím banánu. Věnovat se zde můžete také potápění, zdejší potápěčská škola pořádá v hlavní sezoně velice oblíbené „podmořské fotosafari“. Zájemci mohou využít rovněž tobogán, trampolínu, tenisové či basketbalové hřiště, zahrát si minigolf, nebo vyrazit na kolech na průzkum okolí. Oblíbená cyklistická trasa vede na kopec Okit, ze kterého se naskýtá nádherný výhled do okolí.

Hlavní „Modrá“ pláž (Plava plaža), je dlouhá 4 km, oblázková, místy doplněná betonovými platy a skalními plošinami. Jelikož se zpozvolna svažuje do moře, je vhodná pro malé děti. Podél pláže je možné dojít do přístavního městečka Tribunj. Ve Vodicích najdeme dvě hlavní hotelová střediska - na poloostrůvku Punta a kolem hotelů Imperial a Olympia. V řadě restaurací a hospůdek je možné ochutnat vodické dezertní víno Maraština nebo speciality z darů moře. Večer lákají hosty disko kluby, noční bary, restaurace či kasino.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA