Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svatý Filip & Jakov

Sveti Filip i Jakov - informace o letovisku

Asi 2 kilometry od střediska Biograd na Moru se rozkládá malá turistická obec Sveti Filip i Jakov pojmenovaná po svých patronech – sv. Filipovi a sv. Jakubovi. Letovisko nabízí pěkné, pozvolně se svažující písčito-oblázkové pláže, díky kterým je oblíbené zejména u rodin s dětmi. Má všechny předpoklady pro strávení spokojené rodinné dovolené.

Před asi 3 tisíci lety stávala v místech dnešního letoviska malá liburnská osada, jejíž pozůstatky je možné si prohlédnout na okraji obce. K vidění jsou zde fragmenty hradeb a hrobů, byla zde nalezena také spousta artefaktů, které jsou dnes uloženy v biogradském muzeu. Centrum městečka Sveti Filip i Jakov vzniklo z převážné části v 16. a 17. století. Nejvýznamnější památkou obce je kostel sv. Michala, který byl dříve zasvěcen sv. Filipovi a Jakubovi a dal celé obci jméno. V současnosti má barokní vzhled, který je výsledkem přestavby v 18. století.

Další krásnou historickou památkou je románský kostelík sv. Rocha situovaný severovýchodně od obce. V jeho blízkosti se nachází také ruiny benediktinského kláštera. Sveti Filip i Jakov je skvělým místem pro odpočinkovou dovolenou, kromě přírodních krás nabízí také skvělé turistické zázemí v podobě restaurací, pizzerií, kaváren, cukráren, obchodů a samozřejmě také četná ubytovací zařízení.

Okolí letoviska je velmi atraktivní a láká k pěší turistice nebo cykloturistice. Pláže jsou zde písčité-oblázkové, místy kamenité, doplněné betonovými platy. Mnoho z nich je lemováno borovými lesy, které v parném létě poskytují příjemný stín. Jsou zde výborné podmínky pro provozování vodních sportů, zejména pro jachting a windsurfing. Na pevnině se pak můžete věnovat také plážovému volejbalu a tenisu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA