Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Novigrad

Novigrad - informace o letovisku

Novigrad je rybářské městečko ležící na jižním břehu tzv. Novigradského moře. Rozkládá se na svahu vrchu, na jehož nejvyšším místě zůstaly zachovány ruiny středověkého hradu rodu Gusč-Kurjakovičů. Na hradě byla dva roky vězněna a posléze v roce 1387 zavražděna uherská královna Alžběta, tchyně Zikmunda Lucemburského. Z rozsáhlých rozvalin na kopci je pěkný výhled do okolí. V městečku stojí za povšimnutí pozoruhodný předrománský kostelík sv. Kateřiny, který je pozůstatkem bývalého kláštera.

Novigrad je oblíbeným návštěvním místem pro skvělé podmínky k podmořskému rybolovu. Ubytovací služby jsou návštěvníkům k dispozici v soukromí nebo v kempu Adriasol.

Novigradské moře o rozloze 28 km2 je vlastně jaké menší vnitřní moře, které je spojeno s Jaderským mořem Novskou úžinou. Jihovýchodním směrem se vlévá Karinskou úžinou do dalšího ještě menšího vnitřního Karinského moře. Ve válce v letech 1991 a 1992 byl Jugoslávkou armádou zničen betonový most, který tu dříve vedl přes Novskou úžinu. Svého znovuobnovení se dočkal v roce 1997.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA