Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zadarská riviéra

Zadarská riviéra

V jedné z nejčlenitějších částí Jadranu se rozkládá Zadarská riviéra lemovaná řadou ostrovů a ostrůvků. Nachází se zde řada zajímavých a historicky významných měst i krásných ryze turistických letovisek. Kromě nádherného pobřeží s nekonečnými plážemi se však pyšní také jedinečnými národními parky a nádhernou přírodou.

Zadarská riviéra je místem poskytujícím skvělé podmínky pro letní dovolenou. Láká turisty z celého světa především na své členité pobřeží lemované okouzlujícími plážemi. Některé z nich mohou být soukromé, tedy mohou patřit k určitému hotelu, velké množství pláží je však veřejných. Ať tak či onak, všechny pláže na Zadarské riviéře poskytují ideální podmínky pro nejrůznější vodní i plážové sporty. Můžete si zahrát plážový volejbal, vyzkoušet oblíbený windsurfing, vodní lyžování či podmořský rybolov. Tato oblast je hojně vyhledávaná také potápěči, kteří se sem jezdí kochat bohatým podmořským životem. Potápění zde pro vás bude jistě jedinečným zážitkem, vyzkoušet ho mohou i úplní začátečníci, pro které jsou připraveny četné kurzy potápění. Kromě slunění na malebných plážích a vodních radovánek si zde užijete také bohatý kulturní život, turistiku i nakupování.

Centrem Zadarské riviéry je samozřejmě historické město Zadar, po kterém byla pojmenována. Zadar je dnes kulturním a turistickým centrem celého regionu. Jeho hodnota spočívá především ve spojení zdejšího kulturního dědictví s turismem, který si zde uchovává dlouholetou tradici. Pro Zadar je typické velké množství kostelů a k nejvýznamnějším památkám řadíme početné římské trosky a náměstí Fórum s kostelem sv. Donáta. Svým kulturním dědictvím může uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky a znalce historie. Asi 7 km od Zadaru se nachází elitní letovisko Diklo nabízející ubytování převážně ve vilkách a soukromých penzionech. Letovisko je lemováno oblázkovými plážemi, které jsou udržované a vybavené potřebám k zábavě a rekreaci. O tři kilometry dále vyrostla vesnička Kožino, která se v létě proměňuje v turistickou osadu a je plná zahraničních návštěvníků. Oplývá totiž spoustou přírodních krás a zároveň poskytuje kvalitní zázemí.

Kousek od Zadaru můžete narazit na malé městečko Bibinje, které se rozrostlo ze starobylé vesnice. Největším lákadlem jsou rozlehlé oblázkové pláže místy doplněné betonovými moly. V blízkosti Bibinje se nachází marina Zlatna Luka v Sukošanu, která dělá z obou letovisek destinace oblíbené u majitelů malých lodí a jachtařů. Sukošan má však také pěkné pláže z drobných oblázků a písku. Do Zadarské riviéry spadá rovněž malá vesnička Rtina vynikající překrásnou přírodou a kilometry překrásných pláží. Mnohými je považována za jedno z nejpůvabnějších letovisek v severní Dalmácii. Nabízí klidnou, příjemnou a ničím nerušenou dovolenou u moře. Ze Rtiny se po pár minutách chůze dostanete do sousední obce Ražanac, která se proslavila výrobou kvalitního vína.

Jedním z velkých center Zadarské riviéry je Biograd na Moru, který býval kdysi korunovačním městem chorvatských králů. Dnes je vyhlášeným turistickým a zejména nautickým centrem středu jadranského pobřeží. Jde o tradiční a velmi pěkně udržované letovisko s bohatou vegetací a oblázkovými plážemi, které lemuje borový les.  Pouhých 6 km jižně od Biogradu na Moru leží příjemná rybářská vesnička Drage. Je ideálním místem pro lidi, kteří si přejí prožít dovolenou v kontaktu s přírodou - místem bez přelidněných pláží, které uspokojí milovníky ničím nerušené dovolené. Najdete zde jak kamenité pláže s betonovými plochami, tak i písečnou pláž. V blízkosti Vranského jezera najdete také letovisko Pakoštane, které kromě koupání a opalování se nabízí návštěvníkům možnost trávení aktivní dovolené prostřednictvím bohaté nabídky sportovních a rekreačních aktivit. Obzvlášť atraktivní jsou výlety do nedalekých národních přírodních parků.

V nádherné 7 km dlouhé písčité laguně se rozprostírá přímořské letovisko Nin, které každého návštěvníka okouzlí nádherným výhledem na Velebitské pohoří i krásnými písčitými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V blízkosti Ninu objevíte staré rybářské městečko Petrčane, v němž najdete jeden kostel, pláž s promenádou, přístav pro lodě a několik restauračních zařízení. Nedaleko se rozvinulo také turistické středisko Vrsi, které disponuje velmi teplým a průzračně čistým mořem. Řada lidí, která Vrsi již navštívila, jej považuje za ráj na zemi. Nacházíte se totiž uprostřed netknuté přírody a kolem vás jsou jen krásné liduprázdné pláže. S Ninem je pláží spojeno také malé apartmánové městečko Sabunike, které se proslavilo výskytem černé rašeliny, která má velmi příznivý účinek zejména na pohybový aparát. Zdejší písečná Královnina pláž byla navíc zvolena jednou z 10 nejkrásnějších pláží Chorvatska. Relaxační dovolenou můžete strávit také v letovisku Privlaka, které je díky nádherným přírodním písečným plážím a příjemnému klidu vhodné i pro rodiny s úplně malými dětmi.

Na pobřeží Velebitského průlivu se pod jižními srázy pohoří Velebitu nachází malý přístav a nevelké letovisko Starigrad – Paklenica, v jehož staré části byly objeveny četné archeologické nálezy a historické architektonické památky. Historie osídlení se datuje do období antického Říma. Zdejší příjemné oblázkové pláže jsou místy doplněny plošinami na slunění. Můžete se zde věnovat windsurfingu, jachtingu a vodnímu lyžování. Milovníci raftingu se mohou vydat na řeku Zrmanji, která je splavná od městečka Obrovac, jehož dominantou jsou ruiny hradu chorvatských knížat. V sousedství Obrovacu leží Kruševo, které je vyhledáváno vyznavači adrenalinových sportů, ale i těmi, kteří si chtějí užít odpočinek na pláži. Asi jen 3 km od Starigradu je městečko Seline, které si díky okolní přírodě oblíbili sportovně založenými jedinci, vyznavači pěší turistiky i horolezci.

Další perlou Zadarské riviéry je malá rybářská vesnice Rovanjska, která díky četným památkám přitahuje milovníky historie. Navíc je obklopena nádhernou přírodou, která ukrývá unikátní jeskyně Modřič, jejíž prohlídku byste si rozhodně neměli nechat ujít. Po dvou světcích bylo pojmenováno letovisko Sv. Filip i Jakov, které je zárukou spokojené rodinné dovolené. Jde o malé klidné městečko s pěknými parky, starými letohrádky, spoustou památek a upravenými plážemi. Sv. Filip i Jakov se napojuje na městečko Turanj, naproti kterému je několik ostrůvků, na něž je možné se dostat člunem a strávit tak celý den v přírodě. Pokud upřednostňujete klid a ničím nerušenou relaxaci na pláži, navštivte Sv. Petar nebo Vinjerac. Obě letoviska obklopuje křišťálově čisté moře, v bezprostřední blízkosti se zvedá pohoří Velebit. V Zadarském průlivu pak můžete navštívit krásné historické město Zaton, které ukrývá zachovalé starobylé jádro s tradičními vesnickými domy a několik dalších hezkých památek.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA