Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pirovac

Pirovac - informace o letovisku

Pirovac je malebným městečkem ležícím 26 km severně od Šibeniku. Nachází se na severním pobřeží Pirovackého zálivu, odkud se otevírá pohled na ostrůvky Suspitanac a romantický Otok Ljubavi neboli ostrov Lásky. Samotná vesnička Pirovac až do roku 1921 nesla už méně poetický název Zloselo, což znamená Zlá vesnice.

První zmínka o osadě pochází z 13. století a ve středověku byla osada majetkem chorvatských knížat. V historickém centru města jsou zachovány pozůstatky bohaté minulosti Pirovacu. Jde například o pozůstatky opevnění budovaného v 16. století. Dochovat se podařila část hradeb a brána. Další ceněnou památkou je dnes již barokní kostel sv. Jiří založený na přelomu 15. a 16. století. Na místním hřbitově si můžete prohlédnout gotický sarkofág vyrobený roku 1447.

Pirovac je obklopen hustým borovým lesem a vinohrady. Místní obyvatelé, kterých zde žije asi 1500, se tak i v dnešní době zabývají především zemědělstvím a rybolovem. Stále více jich však nachází uplatnění také v cestovním ruchu. Řada místních nabízí k pronájmu své domky, nebo umožňují ubytování v soukromí. Jiní provozují restaurace, kavárny nebo se věnují pronajímání loděk.

V Pirovaci si můžete vychutnávat romantiku starého městečka protkaného dlážděnými uličkami, ale také šumění moře i gastronomické speciality, jež nabízí dalmatská kuchyně. Pokud zavítáte do některé z mnoha restaurací, neměli byste vynechat ani ochutnávku místního vína. V zálivu je přístav, který je ze všech směrů kromě západního chráněn před větrem.

Nedaleko Pirovace se rozkládají zátoky Sitnica, Vrulje, Makirina a Vrilo, které jsou lemovány krásnými oblázkovými plážemi. Rády sem tak jezdí nejen rodiny s dětmi, ale také senioři a mladé páry. Pirovac je však přitažlivý také pro milovníky rybaření. Nedaleko se totiž rozprostírá Vranské jezero, které je vyhlášeným místem pro lov velkých sumců, kaprů i štik.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA