Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Privlaka

Privlaka - informace o letovisku

Na pobřeží Severní Dalmácie se v poklidné zátoce nedaleko města Zadar rozkládá turistické středisko Privlaka, které nabízí odpočinek a uvolnění v přírodě, stranou od ruchu města a každodenního shonu. Je ideálním místem pro poklidnou dovolenou. Naproti pobřeží se z vod Jadranu vynořuje ostrůvek Vir, na severozápad od Privlaky narazíte na městečko Nin.

Nejstarší dochované záznamy o obci pochází z roku 1296, již tehdy se zde pěstovalo víno a vinařská tradice přetrvala dodnes. Místní obyvatelé se kromě pěstování vinné révy a výroby vína věnují také farmaření, chovu dobytka a práci v turistickém ruchu. Severozápadně od Privlaky se rozprostírá dlouhá písečná pláž lemovaná borovými lesy poskytujícími v parných dnech příjemný stín. Díky pozvolnému svažování do vod Jaderského moře je vhodná i pro rodiny s úplně malými dětmi.

Samotná Privlaka se skládá ještě z dalších dvou vesniček, nebo spíše víkendových osad Sabunike a Škrapavac, které jsou lemovány překrásnými písečnými plážemi. Všechny jsou prostorné, čisté a někdy téměř liduprázdné. Jedna z nich se jmenuje Královnina pláž a v roce 2005 byla vybrána mezi 10 nejkrásnějších chorvatských pláží. V její blízkosti jsou rozesety privátní domy a apartmány, obce nemají žádné stálé obyvatele. Pobřeží je v těchto místech chráněno před větrem mistral dlouhou přístavní hrází, u níž moře dosahuje hloubky 2 metrů.

V Privlace a jejím okolí se nabízejí různé možnosti sportovního vyžití, věnovat se zde můžete surfování, plachtění na padáku, jízdě na vodních lyžích a dalším vodním radovánkám. Ve vesničce Sabunike se nachází dokonce centrum vodních sportů „Surfmania“, kde si můžete půjčit veškeré sportovní vybavení. V malé zátoce Loznica ve středu města jsou dětská a sportovní hřiště. Zábava je v místě zajištěna diskotékami s tanečním parketem, bary a zábavními podniky. Hladové žaludky uspokojíte v některé z místních restaurací specializujících se na dalmatské speciality. Pokud by vám služby a zábava v Privlace, Sabuniku nebo Škrapavaci nestačila, můžete se vydat do Ninu nebo Zatonu, kde najdete na co si vzpomenete.

Díky blízkosti atraktivních výletních míst, jako je Národní park Kornati a různá městská střediska, je Privlaka dobrou volbou pro všechny, kdo chtějí svou odpočinkovou dovolenou spojit s aktivním poznáváním pěkných míst v okolí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA