Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sabunike

Sabunike - informace o letovisku

Asi 4 kilometry od známého letoviska Nin se rozkládá malé apartmánové městečko Sabunike, které s Ninem spojuje úžasná, 2 kilometry dlouhá písečná Královnina pláž. Sabunike je jen víkendovou osadou, která je součástí 4 km vzdálené obce Privlaka a nemá tak téměř žádné stálé obyvatele.

Nedaleko příjezdové cesty se tyčí dřevěný kostelík, který je jedinou památkou v oblasti. Je olemovaný téměř třímetrovým porostem bambusu. Přímo v Sabunike je turistům, k dispozici několik obchůdků, cukrárna, restaurace, stánky s ovocem a zeleninou. Pokud si budete pochutnávat na některé z místních specialit, můžete se přímo z restaurace kochat pohledem na moře nebo pohoří Velebit. Lákavé je také posezení u dobré kávy či výtečného domácího vína. O zábavu se stará místní diskotéka, kde můžete strávit příjemný večer na tanečním parketu a oddat se kouzlu noci a taneční hudbě. Pokud by vám služby a zábava v Sabunike nestačila, můžete se vydat do Ninu, Privlaky nebo Zatonu, kde najdete bazény, skákací hrady, bohatou nabídku sportovního a zábavního vyžití.

Ubytování je umožněno v krásných rodinných domcích s upravenými zelenými zahrádkami. Sabunike disponuje velkým počtem soukromých apartmánů. K nejznámějším penzionům patří Plava Laguna nebo aparthotel Condura Croatica. Pláže mezi Ninem a Sabunike jsou jedny z nejkrásnějších v Chorvatsku. Jsou totiž písčité, prostorné a liduprázdné. Navíc mořské dno zde má jen mírný spád, což oceňují hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci.

Všechny pláže jsou dostatečně vzdáleny od jakéhokoliv průmyslu a velkých komunikací. Nejslavnější je písečná Královnina pláž, která byla dokonce zvolena jednou z 10 nejkrásnějších pláží Chorvatska. Její výjimečností se stalo největší ložisko léčivého bahna (peloidu) na Jadranu, které znali již staří Římané. Celkově je tato oblast ekologicky chráněnou krajinou s názvem Ninská blata, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Jde o naleziště černé rašeliny, která má velmi příznivý účinek zejména na pohybový aparát. Léčí se zde jak revmatické bolesti a deformace páteře, ale také různé kožní nemoci a problémy spojené s ženskou neplodností.

Toto černé bahno se nanese na bolavou část těla, nechá se asi půl hodiny působit a poté se smyje v moři. Kvůli mělké vodě je teplota moře v těchto místech asi o tři stupně Celsia vyšší než na otevřeném moři a v ovzduší se vytváří větší procento soli a aerosolu, který má ozdravné účinky na lidský organismus. Doposud bylo bahno všem volně k dispozici, ale mezi lidmi se již proslýchá, že by snad tato blata měla odkoupit zahraniční firma. Milovníci vodních sportů se v Sabunike mohou věnovat windsurfingu, paraglidingu nebo si vypůjčit šlapadla a další vybavení pro vodní sporty.  Po levé straně městečka jsou vysoké písčité stěny, za nimiž každý najde kousek svého soukromí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA