Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tribunj

Tribunj - informace o letovisku

Tribunj je rybářské městečko, které se nachází na malém poloostrově, přibližně 4 km západně od letoviska Vodice a asi 15 km severozápadně od Šibeniku. Je součástí oblíbené šibenické riviéry. Tribunj je městečko proslulé svou rybářskou tradicí, neboť vlastní nejpočetnější rybářskou flotilu ve střední Dalmácii. Proto je tu možné každé ráno na trhu od místních rybářů nakoupit čerstvé ryby a další plody moře.

K místním atrakcím patří také každoroční oslí trhy a dostihy, kterých se zúčastňují a závodí v nich výhradně ženy. Tato inteligentní zvířata jsou už ale v Chorvatsku téměř na vyhynutí, a tak pro ně stát zřídil první oslí rezervaci na světě – na ostrově Tovar, který je od města vzdálen jen několik minut plavby.

V sezóně je tu podnebí teplé a suché. Teplota vzduchu se pohybuje mezi 35 až 40 stupni Celsia ve stínu a teplota čistého moře mívá průměrně 27 stupňů Celsia. Okolní ostrovy chrání oblázkové pláže před velkými vlnami. Letovisko Tribunj má ve svém okolí několik pěkných míst vhodných ke koupání a zátok. Nejhezčí z nich je zátoka Sovjla. Místní oblázkové a kamenné pláže uvítají nejspíš rodiny s malými dětmi. Aktivní turisté se mohou těšit na bohatou nabídku sportovních aktivit od tenisu a populární hry s kamennými koulemi zvané „bocanje“, přes košíkovou a malou kopanou až po školu potápění, plachtění a podmořské safari. O zábavu je v letovisku postaráno od tradičních lidových slavností až po nejrůznější zábavní pořady.

Ubytovací služby se nabízejí jen v soukromých apartmánech různých cenových úrovní, hotely zde nejsou. Okolní ostrovy poskytují řadu možností k výletům lodí. Další vymoženosti turistického jsou k dispozici v nedaleké Vodici.

Název rybářské vesnice Tribunj je zřejmě odvozen z latiny a v překladu znamená asi – tři brány – tři vstupy do přístavu. Osada je písemně doložena od roku 1463. Přímo v přístavu stojí kostel Panny Marie založený v roce 1435. Městečko má nádhernou historickou část, která se rozrůstala asi od 16. století na malém ostrůvku, posléze spojeném s pevninou mostem. Ze stejné doby je datováno založení kostela sv. Mikuláše. Středověké opevnění Tribunje sice nezůstalo zachováno, zato si milovníci historie mohou prohlédnout nedaleké zříceniny pevnosti Jurjevgrad. Ta byla budována jako účinná obrana proti Turkům v polovině 17. století.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA