Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obrovac

Obrovac - informace o letovisku

Obrovac je malé městečko, které se rozkládá pod jihovýchodními svahy Velebitu v Severní Dalmácii. Leží na řece Zrmanji asi 11 km od jejího ústí do Novigradského moře. Koryto řeky je sevřeno 200 metrů vysokými skalními stěnami a podobá se tak skandinávských fjordům.

Přístavní městečko utrpělo velké škody během chorvatsko-srbských bojů, přesto stojí za pozornost a výletní zastavení. Z místního přístavu je možné pořádat plavby lodí kaňonem Zrmanje nebo výlety do velebitského průsmyku Mali Alan, který poskytuje turistům místa s nádhernými výhledy.

První zmínky o Obrovaci pocházejí z roku 1337. K vidění jsou tu pozoruhodné ruiny hradu krbavských knížat, který byl vybudován ve 13. století. Další majitelé, ať už to byli Turci nebo Benátčané, vždy přispěli k jeho rozšíření. Zřícena se rozkládá na kopci nad městečkem a je z ní velmi hezký výhled na řeku Zrmanju. Blízko městečka Obrovac se nachází ruiny několika kostelů z 11. až 13. století a templářský klášter, který ukrývá cennou sbírku ikon.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA