Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petrčane

Petrčane - informace o letovisku

Petrčane je malá zemědělská a rybářská obec, ideální k odpočinku, nalézající se 12 km severozápadně od Zadaru. V blízkosti tohoto 900 let starého rybářského městečka se nalézá známé kulturně-historické městečko Nin s kostely z raného románského stylu. Jihovýchodně od Petrčane se ve změněné podobě dochoval středověký kostel sv. Bartoloměje (Sveti Bartul) z 12. - 13. stol., upravený v 19. stol. v obytný dům zvaný Kulina.

Pláž s promenádou, přístav pro lodě a několik restauračních zařízení dělá z Petrčane letoviskovou obec. Poblíž najdete sportovní střediska, restaurace, kavárny a diskotéku. Nedaleko Petrčane leží na zalesněném ostrově rušné město Punta Skala, kam se zdejší návštěvníci vydávají za nákupy a rušným nočním životem. Bohatý kulturní život nabízí také centrum města Zadar.

Moře je zde průzračně modré a čisté s jemným pískem na dně, zvlášť příznivé pro děti a neplavce. I milovníci skalnatého pobřeží pro potápění a zkoumání bohaté fauny si tady určitě přijdou na své. Hustý borový les lemující pobřeží poskytuje přirozenou ochranu před žhavým jadranským sluncem.

Díky své zeměpisné poloze jsou vhodným místem pro pořádání výletů lodí na ostrovy zadarského souostroví a k návštěvě Národního parku Kornati. Vyznavačům aktivní dovolené Petrčane nabídne rozmanité sportovně-rekreační možnosti. I když je toto městečko menší, nic nebrání tomu, abyste se zde vyřádili ve všech druzích vodních sportů, tenise, kuželkách či cyklistice.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA