Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Srima

Srima - informace o letovisku

Na severodalmatské Šibenické riviéře se nachází malebná osada Srima, jejíž existence byla zaznamenána již ve středověku. Nedaleko obce, na místě zvaném Srimská lokva bylo objeveno několik cenných archeologických nálezů z raně křesťanského období. Jde například o pozůstatky křesťanské baziliky z 6. století.

První zmínka o samotném městečku Srima pochází z počátku 16. století. V době tureckých nájezdů uteklo mnoho zdejších obyvatel na nedaleký ostrov Prvič, kde založili osadu Šepurine. Poté, co Turci v 17. století odešli, se obyvatelé začali postupně vracet na pevninu a začali obdělávat úrodnou srimskou půdu.  Archeologická lokalita v blízkosti Srimy je dnes veřejnosti přístupná, zbytky obvodového zdiva objevené baziliky byly z důvodu lepší viditelnosti zvýšeny asi o půl metru.

Srima je dnes vyhledávaným turistickým střediskem ležícím asi 3 kilometry od většího a mnohem rušnějšího chorvatského letoviska Vodice. Je ideálním místem pro prožití příjemné a poklidné dovolené, daleko od shonu, jež vládne ve velkých turistických střediscích. K ubytování slouží apartmány, vilky i prázdninové domy místních obyvatel. V posledních letech zde dochází k poměrně intenzivní výstavbě dalších rekreačních domů, které mají na kvalitní ubytování nalákat větší počet návštěvníků ze zahraničí. V okolí Srimy se rozkládá také několik kempů, i zájemci o kempování si tak přijdou na své.

I když se Srima nachází poměrně daleko od rušných letovisek, její pláže bývají během hlavní letní sezóny přeplněné. Jsou totiž jedny z nejhezčích v celé oblasti a tak se sem za víkendovou rekreací vydávají i místní obyvatelé. Pláže, které mají pozvolný vstup do průzračně čistého Jaderského moře, jsou tvořeny malými oblázky a umožňují provozovat nejrůznější vodní sporty.

Za zábavou můžete vyrazit do nedalekého letoviska Vodice, kde je dostatek obchodů, restaurací a zábavních zařízení. Ochutnat můžete také tradiční dalmatské speciality nebo domácí víno.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA