Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rogoznica

Rogoznica - informace o letovisku

Severodalmatská obec Rogoznica situovaná asi 30 km jižně od Šibeniku má zajímavou polohu. Její stará část se nachází na ostrově Kopara, jenž je s pevninou, na níž vyrostla nová část zvaná Kopača, spojen umělým náspem vybudovaným v 19. století. Původně byla Rogoznica jen obyčejným rybářským městečkem, které se však proměnilo v zajímavé turistické centrum.

Archeologové tvrdí, že oblast, na níž se dnešní Rogoznica rozkládá, byla osídlena v dávných dobách řeckou kolonií Herakleia. Centrum města oplývá tajemnou atmosférou starých časů a je tak ideálním cílem pro večerní romantické procházky. V samotném středu se tyčí kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1615. Původně byl zasvěcen sv. Mikuláši, v 19. století získal dnešní podobu a přistavěna k němu byla i nová zvonice. Další zajímavou památkou městečka jsou základy pevnosti, kterou zde v roce 1809 začali stavět francouzští vojáci, ale nikdy ji nedokončili.

Rogoznica se však pyšní svou marinou, která je považována za jedno z nejkrásnějších kotvišť na celém Jadranu. Letovisko tak rádi navštěvují milovníci plachtění, místní přístav je určen především pro jachty a malé lodi. Přístav ovšem nevyniká jen svou krásou, ale také tím, že je nejbezpečnějším přístavem v této části Jaderského moře. U mariny bylo nedávno vybudováno moderní sportovní centrum, kde můžete využívat venkovní bazén, zahrát si tenis, squash, stolní tenis, kuželky, nebo si zajít na fitness a do sauny.

V Rogoznici můžete relaxovat na oblázkových plážích, ale najdete zde také několik skalnatých míst. Veškeré pláže jsou udržované, dobře zařízené a mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné i pro malé děti. V blízkém okolí městečka jsou navíc ještě četné malé skryté zátoky, které jsou vhodné ke koupání a opalování. Pobřeží okolo Rogoznice je dosti členité a jako stvořené pro nejrůznější vodní sporty.  Zajímavostí Rogoznice je možnost si zašermovat, nachází se zde totiž Mezinárodní šermířský kemp a škola provozovaná šermířským klubem Galeb.

Turisté míří do Rogoznice často kvůli lidovým slavnostem, které se v obci každoročně pořádají. Slavnosti jsou doprovázeny tradičními průvody, tanci, zpěvem a ochutnávkami místních jídel a nápojů. Doporučuje se ochutnat místní specialitu, kterou je rogoznický brodet a nejrůznější jídla z mušlí a slávek. Oblíbená je například lidová slavnost Rogoznička Festa nebo Ribarska Noc, kdy na moře vyplouvají desítky vyzdobených a osvětlených loděk. Je to úchvatná podívaná, která rozhodně stojí za to.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA