Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drage

Drage - informace o letovisku

Na severodalmatském pobřeží Chorvatska se asi 6 kilometrů od známého letoviska Biograd na Moru rozkládá malebné letovisko Drage. Původně šlo jen o rybářskou vesničku, která si však v posledních letech stále více získává srdce návštěvníků. Je to dáno klidem, pohodovou atmosférou a přírodou, která je zde opravdu na dosah ruky.

Drage leží přímo na pobřeží, je obklopeno piniovými háji a bujnou středomořskou vegetací. Z jedné strany je Drage omýváno průzračně čistými vodami Jaderského moře, ze strany druhé pak Vranským jezerem, které je s rozlohou 30,2 km2 druhým největším jezerem v celém Chorvatsku. Vranské jezero bylo původně sladkovodní, ale jakmile bylo propojeno s mořem, je jeho voda lehce slaná.

Jezero se svým okolím bylo v roce 1999 vyhlášeno přírodní rezervací opatrující četné živočišné a rostlinné druhy. Severozápadní část jezera je od roku 1983 Ornitologickou rezervací, která je jednou z nejdůležitějších ornitologických oblastí v Evropě. Svůj domov zde našly především četné druhy bažinných ptáků, kteří zde hnízdí a vyvádějí mladé. Obě vodní plochy jsou bohaté na sladkovodní i mořské ryby, zejména na kapry, štiky a úhoře. Není se tak čemu divit, že hlavním zdrojem obživy místních lidí byl a je rybolov. Také místní restaurace jsou proslulé svými specialitami připravovanými ze sumců, úhořů a dalších čerstvých ryb.

Městečko Drage je vzhledem k blízkosti těchto unikátních chráněných oblastí, vyhledávanou destinací pro všechny milovníky přírody. Panuje zde opravdový klid, na své si zde tak přijdou rodiny s dětmi, romantické duše i senioři. Drage je místem bez přelidněných pláží, které uspokojí milovníky ničím nerušené a odpočinkové dovolené. Nejkrásnější pláží je Porat mající pozvolný vstup do moře, čímž je bezpečná i pro malé děti a neplavce. Navíc je lemována vzrostlými borovicemi, které poskytují příjemný stín. Samotná vesnička se dělí na dvě části - Horní a Dolní Drage. V Horním Drage najdete 150 metrů dlouhou písečnou pláž, zatímco v Dolním Drage se vyskytují přírodní kamenité pláže doplněné v některých místech betonovými plochami.

Drage se proslavilo natáčením scén k oblíbenému filmu Vinettou. Za zábavou je možné se vydat do nedalekého Pakoštane nebo Biogradu na Moru. Cyklisté i pěší turisté mohou vyrazit po četných stezkách vedoucích kolem Vranského jezera. Pěkným výletem bude jistě návštěva nedalekého souostroví Kornati, které spadá pod ochranu organizace UNESCO.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA