Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kanica

Kanica - informace o letovisku

Malá turistická osada Kanica se rozkládá ve stejnojmenné zátoce v Severní Dalmácii. Sousedí s letoviskem Rogoznica a je skvělým místem pro prožití pohodové a klidné dovolené. Z toho důvodu sem rády jezdí především rodiny s dětmi. Nenajdete zde žádné diskotéky ani bujaré noční zábavy, za těmi se musíte vydat do nedalekých větších letovisek.

Během hlavní turistické sezóny bývají do Kanice dopravovány potraviny dodávkou, jinak je obchod až ve 3 km vzdálené osadě Dvornice. Pokud tedy nepotřebujete na dovolené blízkost obchodů, restaurací a kaváren, bude se vám v Kanici líbit. Kromě penzionů, víkendových domků a chatek zde téměř nic není. V okolí se nachází jen nedotčená příroda, která je z převážné části tvořena středomořskými nízkými keři.

Zdejší pláže jsou převážně skalnaté, místy tvořené betonovými platy, výjimečně narazíte na menší písčité pláže s drobnými oblázky. Vstup do moře je umožněn od některých domků a přes kotviště pro loďky. Nedaleko odtud se nachází mys Ploče, který je neustále omýván silnými mořskými proudy. Díky tomu je moře neustále krásně čisté a má nádhernou azurovou barvu. Vyznavači aktivního způsobu trávení dovolené se mohou věnovat potápění, surfování, rybolovu či vodnímu lyžování. Z plážových sportů můžete zkusit volejbal, fotbal či házenou.

Kanica každoročně začátkem srpna pořádá tradiční rytířské hry Sinjskoj alci. Pokud zatoužíte po ruchu města, můžete se vydat na výlet do nedalekých letovisek Trogir nebo Primošten. Milovníci přírody jistě nevynechají návštěvu Národního parku Krka. Nedaleké pohoří Mosor a Kozjak lákají milovníky pěší turistiky a procházek v přírodě, pokochat se z nich můžete krásným panoramatickým výhledem do okolí.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA