Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrsi

Vrsi - informace o letovisku

V Severní Dalmácii se v blízkosti městečka Nin (6km) rozkládá malebná osada Vrsi, jejíž centrum je vzdáleno několik stovek metrů od moře. Jde o poklidnou destinaci s velmi teplým a průzračně čistým mořem. Vrsi je ideálním místem pro každého, kdo touží prožít dovolenou uprostřed netknuté přírody, a na hezkých plážích bez davů lidí.

Vrsi leží na členitém poloostrově, který tak oplývá řadou zátok lemovaných překrásnými plážemi. Jeho chráněná poloha v jedné ze zátok má za následek zdejší teplé moře, které je o několik stupňů Celsia teplejší, než moře v letoviscích nedaleko odtud. K jedinečnosti této turistické osady přispívá také všudypřítomná vůně borového háje, který navíc v letních měsících poskytuje příjemný chládek. Nejen bujná vegetace, teplé moře a krásné pláže, ale také hojnost slunce dělá z Vrsi pravý ráj pro turisty. Kvůli jeho různorodosti je doporučováno nejen rodinám s malými dětmi, ale také aktivním jedincům, kteří si chtějí užívat pobytu v divoké přírodě.

Samotné Vrsi se dělí na několik částí, původně se zde totiž nacházely čtyři osady, které se později spojily v jeden celek. Dvě hlavní části – Zukve a Mulo, se nachází v blízkosti starého jádra na kopci přímo u moře. Zukve se rozkládá na východní straně a najdete v něm několik desítek udržovaných soukromých domů a apartmány různých kategorií. Jdou zde také dvě pláže, jedna je písečná s pozvolným vstupem do moře, druhá je tvořena drobnými kamínky. V této části Vrsi najdete také kavárnu Santa Maria, která se nachází v replice známé lodi, jež byla postavená přímo na pláži. Ve stylovém interiéru si tak můžete vychutnat kávu, sklenku vína nebo některý z drinků. Za kavárnou stojí křesťanský kostel sv. Jakova.

Za nejkrásnější část obce je však považováno Mulo rozkládající se na severní straně zálivu. Najdete zde pláže z drobných kamínků, které mají pozvolný vstup do moře. Jsou tak ideální nejen pro dětské hry, ale také pro nepříliš zdatné plavce. Podél pláže vede pěkná promenáda lemovaná kavárnami, restauracemi, obchůdky a najdete zde také molo, kde si můžete každé ráno přímo od rybářů koupit čerstvé úlovky. Směrem na západ od Vrsi se táhne asi 2 kilometry dlouhý borový les, který vyhledávají především nudisté a milovníci samoty. Vstup do moře je zde kamenitý, ale po pár metrech již začíná písečné dno s průzračně čistou vodou.

V okolí městečka jsou ještě další menší kamenité zátoky vhodné ke koupání, které vás uchvátí překrásným výhledem na pohoří Velebit. Pokud byste se vydali směrem k ostrůvku Zečevo, podél polí a vinohradů byste se dostali až na přírodní idylickou pláž Ričine mající obloukovitý tvar. Tuto zátoku využívají jachtaři jako kotviště při cestě na ostrov Pag. Asi 20 km severovýchodně od Vrsi se rozkládá Zadar, do kterého se můžete dopravit místní autobusovou linkou. Další lokalitou, kterou stojí za to navštívit je známé turistické městečko Zaton vzdálené cca 9 km.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA