Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grebaštica

Grebaštica - informace o letovisku

Přibližně 14 kilometrů jihovýchodně od Šibeniku se v krásném zálivu rozkládá menší turistická osada Grebaštica, která je obklopena zelení. Leží v blízkosti Jadranské magistrály, nedaleko poloostrova Oštrice. Historie sahá daleko do minulosti, první písemná zmínka o osadě s názvem Grebac pochází z roku 1298.

O faktu, že v těchto místech v římském období stávala osada, svědčí pozůstatky nejrůznějších staveb. Dokladem toho je i kamenný náhrobek na římském sarkofágu, jenž byl nalezen na místním hřbitově, v sousedství kostela sv. Petra a Marie. Další cenné historické památky byly objeveny také u poloostrova Oštrice. Jedná se o ruiny kapličky sv. Ducha, která byla postavena v roce 1699. Celým poloostrovem se navíc táhne obranná hradba se střílnami, která byla vybudovaná v roce 1497. Do dnešních dní zůstala dobře zachovaná a je považována za nejvýznamnější památku v kraji. Tato 6 až 9 metrů vysoká a 60 až 80 cm široká hradba měla ochraňovat místní obyvatele před nájezdy Turků. Při pobytu v Grebaštici si můžete všechny tyto památky prohlédnout.

Díky své poloze v hlubokém stejnojmenném zálivu s křišťálově čistým mořem je Grebaštica vyhledávanou destinací pro trávení klidné dovolené. Ubytování je možné v soukromí u místních obyvatel, autokempu nebo v některém z mnoha penzionů. Obživou řady místních obyvatel je dnes již turistický ruch, mnoho lidí se však i nadále věnuje tradičnímu pěstování oliv a chovu dobytka. Pokud budete mít zájem, rádi vám prodají domácí zeleninu nebo ryby. Mnoho mladých se odstěhovalo za prací do Šibeniku.

Zdejší pláže jsou oblázkové s pozvolným vstupem do vody, obklopené nádhernou zelení, moře je křišťálově čisté. Kromě hlavní pláže naleznete podél severního pobřeží ještě řadu malých zátok. V nich najdete dostatek soukromí a nebudete nikým rušeni. Pobřeží je ideální pro provozování vodních i plážových sportů. Funguje zde potápěčský klub, půjčovna člunů a dalšího vybavení pro vodní sporty. Zdejší přímořské klima je vynikající na léčbu astmatických onemocnění.

Grebaštica se proslavila také skvělou kuchyní, ve zdejších restauracích můžete ochutnat jedinečné dalmatské speciality. V centru obce jsou k dispozici obchůdky se základními potravinami, ovocem, zeleninou i místními výrobky. Pokud se budete chtít vydat na větší nákup, budete muset do Primoštenu. Stejně tak je tomu i s večerní zábavou. V Grebaštici najdete jen klid a pohodu, je ideálním místem k prožití nezapomenutelné rodinné dovolené.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA