Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bibinje

Bibinje - informace o letovisku

Bibinje je přístavní město a zároveň starobylá vesnice, která leží necelých šest kilometrů jižně od Zadaru. V přístavu je vlnolam, proti němuž se nachází přístaviště pro lodě. Oblíbenost letoviska Bibinje vzrůstá a na dovolenou sem jezdí také obyvatelé Zadaru. Je to skvělé letovisko pro všechny, kteří chtějí prožít poklidnou dovolenou. Blízkostpřístavu – mariny Zlatna luka v Sukošanu slibuje, že Bibinje je lákavou destinací také pro majitele malých lodí a plachtaře.

Zátoky v Bibinje jsou proslulé nádhernými a velkými plážemi, které představují nejvýznamnější lákadlo a nejdůležitější prvek bibinjské nabídky. Pláže v Bibinje jsou zařízeny v městském stylu, hezky upravené a průběžně doplňované potřebnou výbavou. Hlavní bibinjská pláž je Plaž Punta Rožica, které leží přímo v centru města. Je to oblázková pláž s betonovými moly na slunění s patřičným vybavením, jako jsou sprchy, převlékací kabinky a tobogán. Na východním okraji Bibinje hned vedle Mariny Dalmacija je situována oblázková Plaža Punta, kde je nejen restaurace a caffe-bar, ale i hřiště na plážový volejbal. Na hřišti se konají turnaje, které jsou atraktivní pro řadu návštěvníků.

V letovisku se nachází několik kaváren, restaurací nabízejících domácí speciality, a nejrůznějších obchůdky a krámy nejen se suvenýry. Městečko je vhodné pro poklidnější dovolenou. Za živějším kulturním vyžitím je možné se vypravit do velmi blízkého Zadaru.

Zdejší sportovní nabídka byla rozšířena výstavbou Marine Dalmacija, kde jsou vytvořeny skvělé podmínky pro rozvoj nautické turistiky. V marině se nachází mnoho charterů s velkým množstvím plavidel nabízejících možnost nájmu lodí a plavby Jadranem. Příznivcům potápění je k dispozici centrum potápěčů, které se nachází přímo v Marině Dalmacija, která patří k jedněm z největších marin na světě. Návštěvníkům v Bibinje jsou k dispozici i jiné rekreační možnosti jako například tenis, plážový volejbal, stolní tenis, malá kopaná nebo košíková apod.

Osada byla již v římských dobách osídlena a tehdy se jmenovala Vibius. Někdy kolem roku 1468 byla vesnice důkladně opevněna Benátčany kvůli hrozbě tureckých vpádů. K nejstarším církevním památkám patří kostel sv. Petra, který byl založen už v 8. století. V historickém jádru městečka stojí kostel Umučení sv. Jana Křtitele z 12. století a kostel sv. Rocha vystavěný v 16. století. Naopak nejmladší církevní stavbou je moderní kostel Nanebevstoupení Panny Marie založený v roce 1985. V místním muzeu se nachází zajímavá etnografická sbírka.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA