Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žaborič

Žaborič - informace o letovisku

Přibližně 10 kilometrů jižně od Šibeniku leží rekreační středisko Žaborič nabízející krásné pláže, čisté azurové moře, svěží vegetaci a široké možnosti vyžití. Ještě donedávna se zde nacházela jen malá vesnička, které se však s rozvojem turistického ruchu v oblasti proměňuje na jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek.

Žaborič se nachází na pobřeží Severní Dalmácie, nedaleko letoviska Brodarica směrem na Grebaštici. Hned na první pohled vás Žaborič zaujme svou kouzelnou atmosférou plnou klidu a pohody. Budete si zde moci užívat slunečných dní na téměř liduprázdných plážích a určitě zde s rodinou, přáteli či partnerem prožijete příjemnou a spokojenou dovolenou.

Pláže jsou v Žaboriči písčité i oblázkové, omývané čistým Jadranem a mají pozvolný vstup do moře. Jsou tak bezpečné pro dětské hrátky i nepříliš zdatné plavce. Ústřední pláž je oblázková, doplněná betonovými platy pro slunění. Na plážích bohužel nejsou žádné borovice ani palmy a tak je dobré si pronajmout slunečník. Pobřeží je v těchto místech poměrně členité a nabízí tak romantické zátoky, kde najdete dostatek soukromí. Kdo má zájem, může se věnovat vodním sportům.

Jsou zde možnosti zapůjčení malých motorových člunů, loděk i vodních skútrů. Díky nim můžete navštívit nedaleké kouzelné ostrůvky, které jsou neobydlené a nabízí naprostou samotu. Celý den tak můžete strávit sluněním, koupáním, nebo potápěním na odlehlých místech. Další oblíbenou aktivitou je organizovaný noční rybolov pod vedením zkušeného místního rybáře jen s pomocí světla a harpuny. Zúčastnit se však můžete také klasického denního rybolovu.

Žaborič je dnes známou turistickou destinací, která nabízí svým návštěvníkům kvalitní zázemí v podobě ubytovacích kapacit, restaurací a obchodů s potravinami a dalším zbožím. Ubytování zajišťují hotely, penziony, apartmány a také místní kemp, který má krásnou soukromou pláž. Místní obyvatelé jsou dnes již ve většině případů zaměstnáni v cestovním ruchu, pokud nepracují přímo v Žaboriči, tak zcela jistě v některém z šibenických podniků. Někteří se ještě stále věnují tradičnímu zemědělství a rybolovu.

Žaborič má nejen dobré dopravní spojení se Šibenikem, ale svou polohou láká k mnoha výletům do blízkého okolí. Navštívit můžete například Národní park Krka, Kornati a další zajímavá místa. Míst, jejichž návštěvou si zpestříte pobyt, je nepočítaně.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA