Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jadrtovac

Jadrtovac - informace o letovisku

Letovisko Jadrtovac se nalézá přibližně 8 kilometrů od historického města Šibenik. Leží v zálivu Morinj, který se zakusuje hluboko do pevniny a je tak chráněn před silným větrem přicházejícím z otevřeného moře. Díky své klidné poloze se tak stal pravidelným cílem zastávek jachtařů.

Kdy přesně byla osada Jadrtovac založena není známo, její dějiny jsou však poměrně bohaté, svědčí o tom pozůstatky četných památek. Nalezeny zde byly například pozůstatky raně křesťanského kostela, renesančních letohrádků, které sloužily jako tvrze šlechtických rodů i věže z 16. století. Jadrtovac tak jistě zaujme i milovníky historie a architektury. Velkou pozornost návštěvníků však přitahují bohatá ložiska rašelinného bahna v severní části zálivu. Bahno má totiž léčivé účinky, prospívá zejména problémům s klouby a revmatem.

Lidé sem však přijíždí především za zdejším teplým mořem, které oceňují hlavně děti a senioři. Pokud se rádi věnujete vodním sportům, máte zde možnost vyzkoušet surfování, jízdu na vodních lyžích, šnorchlování nebo si můžete jen tak zaplavat. O několik kilometrů dále se nachází turistický areál s tenisovými kurty, hřištěm, bazény a řadou dalších možností k rekreaci a zábavě. Jelikož ve zdejších vodách dochází k mísení pramenité a mořské vody, je záliv místem, kde se daří chovat mušle. Pravidelně se sem také připlouvají třít ryby.

Ubytování je možné v penzionech nebo rodinných domech u pohostinných místních obyvatel. Ti se kromě turistického ruchu zabývají stále rybolovem a zemědělstvím. Samotný Jadrtovac potěší především ty, kdo dávají přednost tichu a klidu. Má však ideální polohu v blízkosti většího města a proto není problém vyrazit za zábavou a nákupy. Jadrtovac tak uspokojí i lidi, kteří o dovolené hledají rušnou letní zábavu. Se Šibenikem je zajištěno pravidelné autobusové spojení po dvou paralelních silnicích vedoucích kolem zálivu. Na jedné straně je Jadranská magistrála, na straně druhé se nachází místní komunikace Šibenik – Boraja.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA