Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ražanj

Ražanj - informace o letovisku

V oblasti Severní Dalmácie se mezi letovisky Primošten a Rogoznica rozkládá malá turistická osada Ražanj. I když je to odtud do sousední Rogoznice přes moře asi jen kilometr, po souši musíte zdolat mnohem větší vzdálenost - celých 13 kilometrů. Klikatá cesta vede pustinou a je roubená olivovníky.

Izolovanost letoviska může za to, že se zde ve velkém nerozvinul turistický ruch. Ražanj je tak ideálním místem pro klidnou dovolenou, kde nenajdete hotely, obchody, přeplněné pláže, diskotéky ani bujarou večerní zábavu s hlasitou hudbou. Čeká zde na vás jen klid, příroda, všudypřítomné cvrkání cikád, přívětiví lidé a pohodová atmosféra. Ubytování je možné v soukromí u místních obyvatel, nebo v apartmánových domech a vilkách. Jejich majiteli jsou převážně lidé žijící ve Splitu.

Pláže v Ražanji jsou z velké části tvořeny betonovými platy, které zaplňují mezery mezi kameny. Jen minimum pláží zde má pozvolný vstup do moře, proto letovisko není příliš vhodné pro rodiny s dětmi a lidi, kteří mají problémy s pohybem. Pokud vám nevadí obtížnější přístup k moři, bude se vám zde líbit, protože jednotlivé kamenné bloky vytváří pěkná privátní zákoutí ke slunění a koupání. Do vody je dobré mít obuv, neboť se zde mohou vyskytovat ježci. Moře je vhodné pro provozování nejrůznějších vodních sportů.

Jestliže zatoužíte po nákupech, posezení v restauraci u nějaké místní speciality, kultuře nebo večerní promenádě, zajeďte si do nedaleké Rogoznice, Primoštenu nebo do o něco vzdálenějšího Trogiru. Přímo v Ražanji nejsou žádné zábavní podniky, letovisko je ideálním místem pro milovníky skoro netknuté přírody. Můžete si zde skutečně odpočinout a kromě koupání se večer procházet po krásné přírodě kolem letoviska. Pokud máte k dispozici motorový člun, doplujete do Rogoznice během několika minut.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA