Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brodarica

Brodarica - informace o letovisku

Na pobřeží Severní Dalmácie se mezi Šibenikem a Primoštenem rozkládá malé turistické letovisko Brodarica, které je tvořeno především soukromými vilami a prázdninovými domky. Stalo se oblíbenou rekreační destinací nejen pro zahraniční turisty, ale také pro mnohé obyvatele okolních měst.

Brodarica je poměrně mladá, založili ji obyvatelé nedalekého ostrova Krapanj, kteří se po staletí věnovali lovu mořských hub. V těchto místech se usadili a začali obhospodařovat většinu zdejší půdy. V současnosti má Brodarica okolo 2000 stálých obyvatel, mezi nimiž jsou také přistěhovalci z 5 km vzdáleného Šibeniku. Ti zde nalezli klid a odpočinek od městského ruchu.

Brodarica je netypická tím, že se táhne v délce necelých 5 km podél pobřeží, na severu téměř navazuje na šibenický hotelový komplex Solaris a na jihu na záliv Morinje. Jadranskou magistrálou je rozdělena na dvě části. Pobřeží je v těchto místech lemováno oblázkovými i písčitými plážemi, které jsou omývány křišťálově čistým mořem. Z pobřeží se nabízí krásný výhled na nedaleké Šibenické souostroví a ostrůvek Krapanj. Moře je ideální pro vodní sporty všeho druhu. Najdete zde také potápěčské centrum, které poskytuje svým klientům kvalitní zázemí. Centrum poskytuje kompletní služby pro potápěče všech úrovní.

Ubytovacích kapacit je v letovisku dostatek, ubytování je umožněno v hotelích a penzionech. Dalších cca 600 lůžek poskytují místní obyvatelé v soukromí jejich domů. Bradaricu vyhledávají také milovníci dobrého jídla. Nachází se zde totiž řada kvalitních a vyhlášených restaurací nabízejících rybí speciality a dary moře. Dobré jídlo poté můžete zapít dobrým místním vínem. Brodarica si každoročně získává oblibu stále většího počtu jak zahraničních turistů, tak i domácích návštěvníků.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA