Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pakoštane

Pakoštane - informace o letovisku

Mezi Vranským jezerem a Jaderským mořem se rozkládá malé turistické středisko Pakoštane. Je oblíbené pro svou polohu nedaleko historickými městy Zadar a Šibenik a také tří národních parků – Krka, Kornati a Paklenica. Součástí městečka je přístav, odkud vyplouvají lodě do Biogradu na Moru, na ostrov Vrgada a Pašman.

V Pakoštane si přijdou na své milovníci koupání, vodních sportů, aktivní i kulturně založení návštěvníci. Tato nevelká, původně zemědělská obec s přibližně 2200 obyvateli, se skládá ze dvou částí – staré, rozkládající se u moře a nové u magistrály. Místní přístav je chráněn nedalekými ostrůvky Babuljaš, Veli školj a Sveta Justina. Pláže jsou zde oblázkové i kamenité, na mnoha místech obklopené stinnými borovými háji. Na plážích si můžete půjčit vodní skútry, šlapadla, motorové čluny a další vybavení. Zamilovaní jistě ocení skryté zátoky blízkých ostrůvků, kde najdou dostatek soukromí.

Kromě koupání se v Pakoštane nabízí bohatá nabídka dalších sportovních a rekreačních aktivit. V této části Chorvatska panují krátké mírné zimy a dlouhá teplá léta doprovázená osvěžujícím vánkem. Sezóna zde proto začíná už na konci května a trvá až do října. Na své si zde přijdou také milovníci dobrého jídla, místní restaurace nabízí ochutnávky domácích dalmatských specialit, jako je ovčí sýr, pršut, jehněčí maso, mořské plody a čerstvé ryby. Třešničkou na dortu je pak bohatá nabídka vynikajících dalmatských vín. Přímo v městečku se nachází velké množství tradičních hospůdek- konob, kavárniček, pizzerií, cukráren a také obchodů s potravinami a pekárnou.

K Pakoštane patří ještě dvě nedaleké vesničky, Drage, Vrana a ostrov Vrgada ležící asi 3 kilometry daleko. Několikrát denně je s ostrovem zajištěno lodní spojení. Pokud budete chtít podniknout nějaký zajímavý výlet, je Pakoštane skvělým výchozím místem. Přímo v Pakoštane si můžete zakoupit lodní výlet do Národního parku Kornati. Vyrazit můžete také do Národního parku Krka nebo do historických měst Zadaru a Šibeniku. Asi 8 kilometrů severně od Pakoštane se nachází středisko Biograd na Moru, které je zajímavé svou historií i možnostmi rekreace. Toto živé a moderní turistické centrum nabízí návštěvníkům pohodlí a luxus hotelových komplexů, restaurace, kavárny, zábavní střediska i sportovní areály..

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA