Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zablače

Zablače - informace o letovisku

Asi 9 km od historického města Šibenik se nachází malá, původně rybářská osada Zablače, jejíž historie sahá až daleko do 15. století. V období středověku byla známá produkcí soli, která se získávala z mořské vody. O minulosti spojené s produkcí soli svědčí i původní název obce - Malá Solina.

V první polovině 16. století bylo město několikrát atakováno Turky. Ti Zablače v roce 1510 zčásti zničili a dílo zkázy dokončili roku 1537, kdy jej kompletně srovnali se zemí. Tím byl také nenávratně zlikvidován také hlavní zdroj obživy místních lidí – výroba soli. Po odchodu Turků se obyvatelé pustili znovu do budování města a začali se živit obděláváním půdy, chovem dobytka a rybolovem.

V současné době Zablače žije především z turistického ruchu. Místní obyvatelé se však zabývají také pěstováním ovoce, oliv, vinné révy a lovem ryb. Od jiných míst se však odlišuje starými rybářskými domky, které krásně kontrastují s novými přepychovými vilami. Je zde tak patrné prolínání historie s moderní dobou, což vytváří sice nezvyklou, ale příjemnou atmosféru. Tato klidná přímořská obec dnes nabízí turistům ubytování v apartmánech, v soukromí, ale i v kempu ležícím v hustém borovém lese.

Pláže jsou v Zablače tvořené na mnoha místech betonovými platy, které jsou vždy upraveny tak, aby umožňovaly bezproblémový a pohodlný přístup do moře. Místy najdete také malé oblázkové pláže. Nejkrásnější pláž se nachází u místního kempu, je dostatečně velká, oblázková a má pozvolný vstup do moře. Koupání na ní do Zablače přitahuje nejen turisty, ale také obyvatele nedalekého Šibeniku. Zdejší otevřené moře je vhodné pro provozování vodních sportů, vyzkoušet můžete třeba windsurfing nebo vodní lyžování. Zablače navíc leží v blízkosti slaných jezer Velko a Malo Blato s léčivým bahnem, které se využívá pro léčbu revmatických onemocnění. Jsou zde tak předpoklady pro rozvoj zdravotního a léčebného turizmu.

Zablače lze doporučit všem, kdo touží po poklidnější dovolené. Rády sem jezdí rodiny s dětmi, senioři i mladé páry.  Pokud se chcete pobavit nebo si zasportovat, je vám k dispozici nedaleké hotelové středisko Solaris, které patří k nejlépe vybaveným turistickým areálům na chorvatském Jadranu. Dojdete k němu asi za 15 minut a najdete v něm noční zábavu, diskotéku a mnoho dalších akcí. K dispozici je zde krytý plavecký bazén, samoobslužná restaurace, bar, pizzerie, všemožné obchody. Aktivní jedinci mohou využívat tenisové kurty, minigolf, hřiště na volejbal, fotbal a zahrát si stolní tenis. V místě je půjčovna vodních skútrů i vodní atrakce, včetně dvojitého tobogánu. Pro děti zde byl nainstalován vodní hrad.

Pokud takovýto turistický komplex není zrovna vaším šálkem čaje, můžete se vydat do nedalekého Šibeniku, kde se můžete kochat historickými památkami, užívat si kultury nebo třeba navštívit některý z městských letních festivalů.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA