Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Seline

Seline - informace o letovisku

Součástí Zadarské riviéry je malé městečko Seline ležící na břehu Velebitského průlivu. Asi 3 km jižně se pak rozkládá letovisko Starigrad, Zadar je vzdálen 20 km. Seline je obklopeno nádhernou přírodou, spojují se zde krásy moře a hor. Městečko je tak ve velkém vyhledáváno také sportovně založenými jedinci, vyznavači pěší turistiky i horolezectví.

Díky zdejšímu klidu a příjemné atmosféře se však stalo Seline oblíbenou destinací také pro rodiny s dětmi. Hospodářství města se zakládá na zemědělství, chovu dobytka, rybolovu a v posledních letech i na cestovním ruchu. Do dnešních dní se zde místním lidem daří udržovat staré zvyky a tradice. Máte-li rádi atmosféru původního, starobylého venkovského života, bude pro vás Seline tím pravým místem pro nezapomenutelnou dovolenou. Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a tak budete moci nejen v místních restauracích ochutnat domácí sýr nebo ryby nalovené ve Velebitském průplavu. Jedním z místních produktů je také domácí olej a med.

Na místním náměstíčku se nachází několik restaurací lákajících na speciality místní kuchyně a také řada obchůdků se základními potravinami, drogerií, domácími potřebami i se suvenýry. Nakoupíte zde vše, co potřebujete k pobytu. Ubytování je možné ve standardně zařízených soukromých apartmánech a pokojích, ale také v příjemných kempech. V Seline si také někteří movitější vnitrozemci staví své letní domy. Lidé sem přijíždějí samozřejmě především kvůli skvělému koupání. V Seline se nachází dlouhá pláž tvořená drobnými kamínky, která je částečně zastíněná tamaryškovým hájem a má pozvolný vstup do čistého Jaderského moře. Po pravé straně se pláž napojuje na pláže Starigradu – Paklenice.

Seline je skvělým výchozím a výjezdním místem do nejhezčích míst Chorvatska. Nedaleké pohoří Velebit a Národní park Paklenica si oblíbili nejen klasičtí výletníci, ale také speleologové, alpinisté, botanici a milovníci pěší turistiky. Pokud chcete poznat tu pravou a moderní dobou nedotčenou Dalmácii, vydejte se do vesniček Bucići, Jukići a Jurline, jež vyrostly na úpatí horského masívu Paklenica. Zdejší obyvatelé vám jistě rádi nabídnou ochutnávku suchých fíků a domácí pálenky - rakije. Podniknout můžete také celodenní výlet terénním vozem za poznáním míst, známých z filmů o Vinnetouovi. Nedaleký Maslenický most přitahuje vyznavače adrenalinových zážitků. Bungee jumping je na programu téměř každý den.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA