Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lukoran

Lukoran - informace o letovisku

Lukoran je menší, zato rušná obec ležící v střední části severovýchodního pobřeží ostrova Ugljan, který je součástí zadarského souostroví. Nachází se asi 10 km severozápadně od města Preko a 18 km severozápadně od městečka Kukljica. Obyvatelé ostrovního městečka Lukoran se živí převážně zemědělstvím a věnují se farmářství, pěstování hroznového vína a oliv, výrobě olivového oleje, rybolovu a turistickému ruchu.

Malé rybářské městečko Lukoran připraví svým návštěvníkům vynikající středomořskou atmosféru v restauracích a stylových hospodách – „konobách“, kde si turisté mohou pochutnat na tradičních specialitách tohoto kraje. V obci jsou k dispozici obchod s potravinami, banka i pošta. Dovolenkový pobyt v této vesničce lze doporučit zejména pro rodinnou rekreaci.

Klidné letovisko a jeho pláže jsou obklopené staletými borovicovými lesy. Toto místo nabízí oblázkové a kamenité pláže, a oba druhy jsou čisté a udržované. Středisko poskytuje rekreantům včetně rodin s malými dětmi příjemné koupání, které je bezpečné i pro děti a jejich hry. Vstup do moře je většinou pozvolný, a tudíž vhodný i pro děti a neplavce.

Zátoky ostrova Ugljanu jsou skvělými místy k potápění a vnitrozemí ostrova k trekingu a horské cyklistice. Sportovci si tu užijí při jízdě na kole po značených cyklistických stezkách nebo túrách na horském kole. Toto malé rekreační středisko nabízí skvělé podmínky pro vodní a plážové sporty jako je potápění, jachting a windsurfing. Je zde možnost zapůjčit si kánoe a nechybí tu ani tenisové kurty. Pláž nabízí podmínky pro volejbal, fotbal aj.

Máte-li loď, rozhodně si nenechejte ujít plavbu kolem ostrovů a zátok, které se vyskytují v blízkém okolí Lukoranu. Dopravní spojení ostrova Ugljan s pevninou obstarávají trajekty na pravidelných linkách Zadar – Preko.

Poklidná ostrovní obec Lukoran je poprvé písemně zmiňována pod současným názvem už v roce 1325. Současná osada vznikala v období středověku. Ostrov byl ale obydlen už v období neolitu. Stopy římské éry a pozůstatky ilyrských pevností jsou zvláště patrné v některých částech ostrova.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA