Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sutomišćica

Sutomiščica - informace o letovisku

Sutomiščica je malá turistická osada s přístavem, která se rozkládá v zálivu stejného názvu na východním pobřeží ostrova Ugljan asi jen 2 km od střediska Preko. Ugljan je jedním z mnoha ostrovů zadarského souostroví. Sutomiščica má výborné podmínky pro vodní sporty, protože se může od roku 2007 chlubit novým jachtařským přístavem, který leží v zátoce Sutomiščica přímo naproti městu Zadar.

Tento nový jachtařský přístav s moderním designem má 4 mola, celoroční provoz a kapacitu 225 stání. Luxusní marina nabízí bazén, obchod s potravinami, restauraci, bar, parkování a pronájem jízdních kol a scooterů. Olive Island Marina je skvělým výchozím bodem do blízkého národního parku Kornati. Ostrov Ugljan je téměř předměstím Zadaru, s nímž jej spojuje jen 30 minutová cesta trajektem.

Malá osada je atraktivním místem, které svým tichem a poklidem vyhovuje především rodinám s dětmi. Nabídky ubytovacích služeb se soustřeďují výhradně do soukromých apartmánů. Proto není v letovisku tolik ruchu a shonu jako v obřích hotelových turistických střediscích. V osadě je možné vyzkoušet a ochutnat nejrůznější speciality a laskominy v místních restauračních zařízeních. Starousedlíci se věnují tradičním povoláním jako je rybářství, nebo pěstování ovoce a zeleniny, a proto není nikdy nouze o čerstvé ryby a potraviny domácího původu.

Zajímavou církevní pamětihodností městečka Sutomiščica je kostel sv. Eufemie založený v 1. polovině 14. století. V interiéru kostela je možné si povšimnout oltáře, který zdobí obraz světice od Jacopa Palmy mladšího. Pozoruhodnou stavbou je také zámek zadarského šlechtického rodu Lantanů. Až do 18. století se vněm konalo slavnostní předávání funkce benátského místodržícího pro Dalmácii a Albánii. Od konce 16. století používali Benátčané pro tento post název generální providur. Z blízkého kopce Vela Glava (238 m) je hezký rozhled na nedaleké ostrůvky i vzdálenější pevninu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA