Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ugljan

Ugljan - informace o letovisku

Na severovýchodním pobřeží ostrova Ugljan, který patří mezi nejhustěji osídlené ostrovy v Severní Dalmácii, se rozkládá stejnojmenné přístavní město Ugljan. Je atraktivní svou bohatou historií, o níž svědčí celá řada památek v jeho centru a okolí.

Za pozornost v Ugljanu jistě stojí pozůstatky starokřesťanské baziliky v zátoce Muline a také ruiny římské usedlosti situované v zátoce Batalaža. Rozeznat můžeme také starou vodní nádrž a lisovnu olivového oleje. Dochovat se podařilo taktéž pozdně křesťanský hřbitov z 6. století a mauzoleum s mozaikami a freskami pocházejícími z 5. století. Další významnou stavbou je františkánský klášter sv. Jeronýma z roku 1430 nacházející se na mysu, v blízkosti přístavu. Klášter vyniká pěknou křížovou chodbou a v jeho knihovně je uschován bezpočet svazků psaných v hlaholici. Turisté se do interiéru kláštera bohužel nepodívají, není totiž přístupný veřejnosti.

Návštěvníci jezdí do Ugljanu nejen kvůli jeho historické hodnotě a příjemné uvolněné atmosféře, ale také kvůli krásným plážím, které v těchto místech lemují pobřeží. Pláže jsou zde písečné a mají pozvolné svažování do průzračného Jadranu, jehož voda oplývá všemi odstíny modré. Podél pláží se nachází řada restaurací nabízejících domácí speciality, barů, stánků s občerstvením i suvenýry. Místní obyvatelé se dnes již věnují především službám v turistickém ruchu, ale řada z nich se stále zabývá rybolovem a zemědělstvím, především tedy pěstováním vinné révy, oliv a zeleniny.

Zdejší přístav je chráněn hrází a lodě se mohou uvazovat pouze na začátku přístavní hráze, kde je hloubka okolo 3 metrů. Přímo v přístavišti pak hloubka nepřesahuje jeden metr. Ostrov Ugljan má velmi dobré trajektové spojení se Zadarem, celý ostrov navíc protíná kvalitní asfaltová silnice, která skrze most pokračuje až na sousední ostrov Pašman. Celkově se dá pobyt v letovisku Ugljan doporučit lidem, kteří během své dovolené touží po klidu a odpočinku.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA