Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lastovo

Lastovo - informace o letovisku

Hlavním střediskem ostrova Lastovo je vnitrozemské město téhož jména. Největší obec na ostrově je terasovitě rozložena na svahu hory Glavica, která dosahuje výšky 184 metrů. Město Lastovo má dva samostatné malé přístavy Sv. Mihajlo a Lučica. Jeden z nich je dobré zvolit za východisko pro průzkum vnitrozemí ostrova.

Na ostrov Lastovo byl zahraničním návštěvníkům po desítky let zakázán vstup, neboť zde v době bývalé Jugoslávie byla vojenská základna. Ostrov si tak zachoval svou původní krásu, takže i dnes je oázou klidu s bujnou vegetací. Hlavní město ostrova, které se jmenuje také Lastovo, se nachází v zálivu Sveti Mihajlo. Osada Lastovo neleží přímo na mořském pobřeží, ale na pahorku asi 2 kilometry nad zálivem.

Lastovo je poklidné uklidňující městečko. V horní části obce se nachází gotický kostel sv. Kosmy a Damiána vybudovaný v roce 1473. Církevná památka byla pak na přelomu 16. a 17. století přestavěna do současné podoby. V interiéru kostela upoutá jistě pozornost návštěvníků a milovníků historie krásná Pieta od neznámého benátského mistra a nádherná renesanční křtitelnice. Proti kostelu se nalézá městská lodžie pocházející z 15. století, kde se pořádají církevní slavnosti.

První zmínka o středověkém kostelíku sv. Blažeje stojícího na okraji města pochází z 12. století. Historické kořeny má také románská oratoř Panny Marie v poli, která se nachází na místním hřbitově. Nad městem se nacházejí ruiny hradu, který byl zničen v 17. století po povstání místních rolníků.

Téměř povinným výletním cílem na ostrově Lastovo je výstup na nejvyšší ostrovní vrchol Hum ve výšce 417 metrů, na jehož vrcholu stojí kostelík sv. Jiří. Uprostřed jižní strany ostrova Lastovo v zátoce Skrivena luka se nachází mys Struga, na němž je od roku 1839 postaven i stejnojmenný maják. Maják Struga je umístěn v nadmořské výšce 70 metrů na samém kraji stěny, z níž se naskýtá pohled na otevřené moře. Nádherné výhledy a snadný přístup k moři přes borový les ze severní strany majáku zvyšuje atraktivitu této turistické destinace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA