Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ubli

Ubli - informace o letovisku

Ubli je hlavní trajektový přístav a letovisko ležící na jihozápadním pobřeží ostrova Lastovo. Archeologické nálezy v zátoce Velo jezero, z 2. poloviny 20. století, svědčí o dávném osídlení místa. Archeologický průzkum objevil základy starokřesťanské baziliky a několika dalších starobylých staveb, které vznikly v těchto místech někdy mezi 5. až 6. stoletím.

Nejen ostrov Lastovo, ale i celé nádherné souostroví, jehož je ostrov součástí, se rozprostírá v modři nedohledného moře. Pláže jsou zde oblázkové a kamenité. Zajímavé možnosti příjemného koupání se nabízí na blízkých ostrůvcích Kopište a Saplun. V poklidných zátokách ostrova si návštěvníci mohou užít příjemné dovolené daleko od městského ruchu a věčného spěchu.

Ubytování zde je možné zajistit pouze v soukromí. Hlavní devizou rekreačních pobytů v Ubli je především klid, čisté moře a nedotčená příroda, včetně skvělých možností pro provozování nejrůznějších vodních sportů. V místě jsou k dispozici také dobré možnosti pro cykloturistiku, funguje zde i půjčovna kol.

Skvělým lákadlem je i místní vynikající kulinářská nabídka rybích specialit. Zdejší oblast je mimořádně bohatá na loviště ryb a dalších plodů moře. Ostrov obklopuje řada ostrůvků s lagunami. Na jižní straně ve skalních stěnách, kde bývá moře nejhlubší, žije mnoho druhů ryb, langust a humrů. Pokud k této nabídce doplníte místní specialitu – grilovanou langustu na dřevěném uhlí nebo vařenou s rajčaty a kapary, není co dodávat – jen popřát dobré chuti.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA